Sakarya 264. Eylem: Ne ılımlı İslam, ne liberalizm!

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu, 6. yılına giren “tevhid, adalet ve özgürlük” mücadelesinde 264. haftayı geride bıraktı. SAGİR Başörtüsü Platformu adına Diriliş Saati dergisinden Muhammed Emin Duman’ın  okuduğu basın açıklamasında Kemalizm yerine Türkiye’ye Liberalizm gömleğinin giydirilmek istendiğine dikkat çekildi.  Açıklamada ayrıca Van’da 7. sınıf öğrencisi Ayten Koç ile Mardin’de 8. sınıf öğrencisi Medine Karaalp’in başörtülü gittikleri okullardan kovulmaları eleştirildi.

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu 264. Basın Açıklaması:
 
MÜSLÜMANLAR ILIMLI İSLAM&LİBERALİZM ELBİSESİNİ GİYMEYECEKTİR…
 
Başörtüsü sorunu tekrar gündeme oturdu.
 
Kemal Gürüz, Nur Serter, Kemal Alemdaroğlu gibi kemalist dinozorlar başörtüsü yasağından yana tavırlarını devam ettiriyorlar. İslam’a olan düşmanlıklarını açıktan seslendiremeyen bu kesimler başörtüsü gibi değerler üzerinden kinlerini kusuyorlar.
 
Ergenekon suyundan beslenen Şamanist kafalı kemalist elitler batılı efendileri tarafından tasfiye edilmekte olduklarını hala görmüyorlar mı?
 
Batılı egemenler artık Türkiye’ye Kemalizm’in yerine yeni bir elbise biçtiler. Bu elbisenin kumaşı ılımlı İslam ve liberalizm ipliklerinin karışımından dokundu. Dolayısıyla Türkiye’de Kemalizm devri kapanmıştır. CHP de bunu fark ettiği için yeni sürece intibak sinyalleri vermeye başlamıştır.
 
Yeni sürecin yani ılımlı İslam&liberalizm koalisyonunun halkımız için ne anlama geldiğini biraz müzakere edelim istiyoruz. Her fırsatta dünyanın efendisi olduğunu söylem ve tavırlarıyla ortaya koyan ABD ve Avrupa merkezli oligarşik yapı; başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada kendi hegemonyalarına kafa tutan devlet, örgüt, sivil toplum kuruluşu tarzındaki her türlü muhalif yapıyı çökertmek için oyun içinde oyun planlamaya var gücüyle devam ediyor.
 
Egemen güçler bir yandan İran, Afganistan, Hamas, Hizbullah gibi sıcak direnme noktalarını askeri güçleri ile son derece kanlı bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışırlarken; bir yandan da diğer bölgelerdeki Müslümanları kendi kontrolleri altındaki rejimlere entegre etmeye gayret ediyorlar.
 
Dünya Müslümanlarını aşırı ve ılımlı gibi tanımlarla bölerek zulme karşı direnişi zayıflatmaya çalışan egemenler, ülkemizde de dindarları kapitalizmle uzlaştırarak pasifize etmeye çalışıyorlar. Ak Parti’nin öncülüğünde yürüyen bu proje; sistemi dönüştürmeyi hedefleyen muhalif kesimleri iktidar nimetleriyle tanıştırarak sisteme entegre etmeyi başarmıştır. Batılı egemenler siyasi, ekonomik ve sosyal menfaatleri ile çelişmeyen muhafazakâr söylemi tüm İslam coğrafyasında ısrarla desteklemektedir.
 
Halkımız; vahiy merkezli İslami söylemin yerine oturtulmaya çalışılan, liberalizm ve milliyetçilikle uzlaştırılarak sulandırılmış bu yeni dini söylemle ciddi anlamda hesaplaşmak zorundadır.
 
Batının ne denli ikiyüzlü ve zulümden yana tavır aldığının son örneğini de Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nda iki karar tasarısının oylamasında gördük. Birincisi, Ortadoğu bölgesinin nükleer silahlardan arındırılması tasarısı idi. Bu tasarı oy birliği ile onaylandı. İkinci tasarı ise, İsrail’in nükleer tesislerinin uluslararası denetime açılması idi.
 
ABD ve tüm AB ülkeleri bu tasarıya karşı çıkmakla yetinmeyip, kurum üyesi diğer ülkeler üzerinde her türlü baskıyı uygulayarak kararın 51’e karşı 46 oyla geçmemesini sağladı. İran, tüm nükleer tesislerini denetime açmış ve elindeki uranyumu takas için Türkiye’ye veriyor, ama batı bununla yetinmeyerek İran’a ambargo uyguluyor.
 
Aynı Batı elinde en az 300 nükleer bomba olduğu kanıtlanmış İsrail’e karşı hiçbir şey söylemiyor ve söyleme cesaretinde bulunanları da susturuyor. İşte bize demokrasi ve insan hakları dersleri vermeye kalkışan ikiyüzlü ve zalim batı…
 
Türkiye’nin dört bir tarafında seslendirilen “kız çocuklarınızı başörtüsü ile okula gönderin” kampanyası ülke çapında yayılmaya başladı. Okul yönetimlerinin yer yer şiddetli muhalefetlerine rağmen bu direnişin maya tutmaya başladığını memnuniyetle gözlemliyoruz.
 
Tüm Müslüman halkımızı kız çocuklarının Allah’ın emri olan başörtüsüyle okula gönderilmesi konusunda hassasiyet göstermeye davet ediyoruz.
 
Üniversitelerde uygulanan başörtü yasağı yeni öğretim yılında da büyük ölçüde devam ediyor. Müslüman kadının şiarı olan başörtüsü direnişimiz, yasak bütün okullarda ve kamusal alanda kalkıncaya kadar devam edecektir.
 
Allah(c.c.) mazlumdan yana tavır koyarak zalimlere karşı direnenlere mutlaka yardım edeceğini vaat ediyor.
 
Allah(c.c.) direnenlerin yanındadır.
 
Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu adına
Diriliş Saati Dergisi

 

Bir cevap yazın