NATO katlederken genel sekreteri Türkiye’de nezaketle ağırlanıyor!

Afganistan’ın kuzeyinde NATO’nun düzenlediği saldırılarda 30 kişi katledilirken, örgütün genel sekreteri Anders Fogh Rasmussen Türkiye’de üst düzey devlet yetkilileri tarafından ağırlanıyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’yla görüşen Rasmussen’in Başbakan Erdoğan tarafından da kabul edileceği bildiriliyor.  

NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in ziyaretinde NATO’nun güncel vizyonunu yansıtacak yeni Stratejik Belge üzerinde iştişarelerde bulunulması, Afganistan, Doğu Avrupa’da kurulması planlanan füze savunma sistemi, NATO-AB ilişkileri gibi konuların ele alınması bekleniyor.

Rasmussen “Türkiye NATO için önemli ve Kabil insanının güvenliğini sağlamada mükemmel bir iş çıkarıyor.” derken Afganistan ve Pakistan’daki hizmetleri için Türkiye’ye teşekkür ederek ISAF komutanlığının da bir yıl daha Türkiye’de kalmasını istediğini bildirdi. ABD ve İngiliz askerlerinin bölgede yaptığı katliamlara ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

Gazze için “Herkes sırtını dönse biz dönmeyiz” diyen Başbakan Erdoğan ve AK Parti Hükümeti’nin, Afganistan ve Pakistan’da yaptığı katliamlara sessiz kalması ve dahası NATO’daki rolüyle sürece ortak olması ise nedense Müslüman kamuoyu tarafından pek sorgulanmıyor.

Platform Haber

Bir cevap yazın