Akyazı’daki 193. eyleme İHH’dan destek vardı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent YILDIRIM Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformunun her hafta cumartesi günleri düzenlediği basın açıklamasına katıldı.

İHH Genel Başkanı Bülent YILDIRIM konuşmasını şu cümlelerle yaptı; “Değerli kardeşlerim Akyazı’ya ne zaman teşkilat toplantısına gelsek hep bu başörtüsü ile ilgili basın açıklaması ile karşılaşırız. İstikrarın ne anlama geldiğini beklide buralardan algılamamız gerekiyor. Bu başörtüsü mücadelesi güzel bir şekilde incelenip kitaplaştırıldığı zaman Türkiye’de Akyazı hiç unutulmayacak ve tarihte çok önemli bir yer alacak. Yasağın olduğu günden itibaren hiç vazgeçmeden her hafta bu konuyu kar demeden çamur demeden baskılar demeden takip ediliyoruz. Hakkımızda raporlar tutuluyor. Batı Çalışma Grubu bizi ev ev takip ediyor demeden Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmadan devam ettirdiler, hepinizin huzurunda kendilerini tebrik ediyorum Allah cennetlik etsin. Ve başarıya ulaştılar.

 Bugün başörtüsü konusu onu mahkûm etmek isteyenleri mahkûm etmiştir. Artık halkımız başörtüsünü mahkûm etmek isteyenleri sinelerinde barındırmak istemiyor. Hatta onları gördükleri zaman yüzlerini çeviriyorlar. Başörtüsünü yasak edenler ve onlara destek verenler bir dönem göğüslerin gere gere sokaklarda gezerken sahte bir cesaretin dayanılmaz hazzını tadıyorlardı. Ama şimdi sadece televizyon ekranlarında kelaynaklar gibi birkaç tane bu yasağı savunan dışında kimse kalmamıştır.

Demek ki hak gelince batıl zail olur emri yerine geliyor. Ve şunu kimse unutmasın ki bazen hakkı savunanlar bir avuç olabilir ve toplumun önünde görülebilir ama bilsinler ki o bir avuç insan toplumun genelini ifade ve temsil eder.

Zafer her zaman inatla istikrarla ortaya konulan hareketlerle gelir. Bugün başörtüsü zaferini yaşıyoruz. Allah mübarek etsin. Daha istediğimiz sonuçlar olmadı, daha güzeli de olacak. Çünkü bu toplumum diniyle oynamaya kimsenin hakkı yoktur, bu toplumum değerleriyle oynamaya kimsenin hakkı yoktur.

 Üniversitelerdeki çocuklarımızı yurt dışına gönderdiniz ve onlar bugün oralarda birkaç lisan öğrenerek buralara geldiler. Buralara gelmekle bitmedi. Ne oldu biliyor musunuz? Kendilerini sınıflardan kovan o gaddar insanların karşılarında gerçek ilim sahibi olarak buraya geldiler ve gelecekler de.

Geçen gün bir üniversitede bir başörtülü kızımız derse girer. Kürsüde ders veren keşke hocası diyebilsem ve keşke hoca lakabını ona kullanabilsem ama hocalık ister dini anlamda olsun isterse başka dinde olsun insana doğruyu öğretmektir. İnsanın başörtüsüyle uğraşana hoca diyemiyorum ve dilim varmıyor.

Başörtülü öğrenciye diyor ki ‘Sınıftan çık’ , başörtülü kızımız da çıkmam diyor ve tutanak tutuluyor. Diyor ki; ‘Başörtülü filan kişi buradan çıkmak istemiyor’!.. Ve bu inatlaşma devam edince Allah bu günleri gösterdi bize.

Bu sefer onu sınıftan çıkarmaya çalışan o kişi kendisi protesto edip sınıftan çıkıyor ve inanın sınıfta hiç kimse o kızımıza olumsuz bakmıyor. Yeter ki siz milletin enerjisini böyle lüzumsuz işlerle tüketmeyin. Buradaki başarıdan sonra yeryüzündeki tüm özgürlükler için başarıyı yaşayacağız.

Buradaki başörtüsü ambargosu kalktığı gibi Gazze’deki ambargoyu kaldıracağız, Doğu Türkistan’daki kaldıracağız, Çeçenistan’dakini kaldıracağız.

Yeryüzü bizimle beraber gerçek özgürlüğün tadına varacak. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum ve o güzel günlerin umuduyla hiç umudunuzu kaybetmeyin diyorum. Çünkü mazlum Gazze için bu ülkede şehidler verilmiştir, kanımız Akdeniz sularına karışmıştır, kanımız mazlumların kanıyla buluşmuştur ve göreceksiniz burada binlerce insan çıkacak özgürlüklerin damgasını her yere vuracak. Hepinizi bu duygularla Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına İrfan ALEMDAR İHH Genel Başkanı Bülent YILDIRIM ve 81 ilden gelen İHH temsilcilerine teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Gelecek hafta Cumartesi günü saat 12.30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olun dedi.

 

 

Bir cevap yazın