AK Parti yandaşı medya provokasyon peşinde!

Başörtülü ilköğretim öğrencileriyle ilgili geçen sene Ece Nur Özel ile birlikte başlayan süreçte, AKP yandaşı medya sorunu görmezden geldi. Ne Ece Nur Özel’in sürgün haberleri, ne de akabinde yaşanan diğer gelişmeleri gündemine almadı.

YÖK’ün başörtüsüne üniversitelerde serbestlik getirme girişiminin ardından Doğan Medya Grubu’nun bu sene ilköğretime başörtülü giden öğrencileri haber yapması ise AKP yandaşı medyayı telaşa düşürdü. Başörtülü öğrencileri ailelerinin kimlikleri üzerinden zan altında bırakmaya çalışan bazı yandaş gazeteler ve popüler haber siteleri, Mustazaf-der’li aileleri provokatör olarak suçlamaya başladı.

Konuyu 24 Ekim Pazar günü bir kez daha gündeme getiren Star Gazetesi ve haberi alıntılayan Haber7, “Hizbullah başörtüsü direnişine geçiyor” başlığıyla gerek başörtülü ilköğretim öğrencilerini gerekse “başörtüsü direnişini” karalamaya kalkıştı.

“Hizbullah’ın STK’sı Mustazaf Der’in başörtüsü sorununun çözüm yoluna girdiği günlerde ilkokullarda başlattığı ‘okula başörtülü gitme’ eylemini başka bir dernek mitinglere taşımaya hazırlanıyor” spotuyla verilen haberde tüm süreç, adeta karanlık bir provokasyonmuş gibi lanse edilmeye çalışıldı.

“Provokasyon ve hassasiyet” hususunda Doğan Medya Grubunu yayan bırakmaya aday bu tür haberler peşinde koşan yandaş muhafazakar medyaya; asıl işlerinin gazetecilik olduğunu ve ima yollu haberlerle haklı talepleri karalamaktan vazgeçmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.

Platform Haber

Bir cevap yazın