Başbakan, başörtüsünü seçimde geri almak üzere rafa kaldırdı

AK Parti bir kez daha başörtüsü sorununu kendi tekeline alma sürecini el çabukluğuyla yürüterek, kendisini çözümün adresi olarak gösterirken; beklentileri ise bir sonraki seçim sonuçlarına havale etti. YÖK’ün yazısıyla birlikte başlayan süreçte yaşanan kutuplaşma karşısında YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan sorumluluğun siyasilerde olduğunu söyleyerek gözlerin Meclis’e çevrilmesi gerektiğini söyledi. Hükümet ise bu pası değerlendirerek diğer siyasi partilere gösteri atağı gerçekleştirdi. Ve medyanın tabiriyle Başbakan Erdoğan görüşmelerden sonra “son noktayı” koydu ve “Bu işi 2011 yılından sonra Anayasa ile çözeriz.” dedi.

AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, gelinen süreçteki tıkanıklığı ve uygulamadaki kamplaşmayı çözecek bir adım atmayacaklarının işaretlerini vererek “AK Parti yasaklarla mücadelede bir kez daha yalnız kalmıştır. 2011 seçimleri ve ardından başlatacağımız yeni Anayasa çalışmaları işte bu özgürlüklerin temel alınacağı bir süreç olacaktır.” dedi.

Her defasında çözüm için “millet”i işaret eden fakat aradan kaç yıl geçmesine rağmen kendisine verilen desteği çözüm için kullanmaktan sakınan AK Parti, bu hamlesiyle başörtüsü sorununu tekrar seçim malzemesine dönüştürmüş oldu.

Platform Haber


Bir cevap yazın