Ağrı İHL’de Milli Güvenlik dersi zorbalığı!

Ağrı İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Milli Güvenlik derslerine giren Binbaşı’nın kız öğrencilerin örtülerini zorla çıkardığını ve okulda olduğu günlerde kız öğrencilerin başörtülü olarak teneffüse bile çıkamadıklarını iddia etti.

Milli Güvenlik dersinde yaşananları anlatan İmam Hatip Lisesi öğrencisi T. adlı kız öğrenci Çarşamba günü okulda resmen OHAL ilan edildiğini ve kendilerinin bu hususta mağdur edildiklerini dile getirerek, “Bizler derslere örtülü olarak giriyoruz. Ama Çarşamba günü Milli Güvenlik Dersine giren Binbaşı Z.K tarafından örtülerimiz açtırılıyor. Okula başladığımız ilk gün ve her fırsat yakaladıklarında idare tarafından Milli Güvenlik Derslerinde başlarımızın açık olması gerektiği tembihlendi ve biz de açmak zorunda kalıyoruz” dedi.

‘Örtülü Teneffüslere Çıkmak Yasak’

Örtülü olarak Çarşamba günü teneffüslere çıkmadıklarını söyleyen T., “Okul idaresi Çarşamba günü örtülü öğrencilerin teneffüse çıkmasını yasakladı.Çıktığımız anda bize bağırıyorlar, fırça atıyorlar, “Başımıza bela mı olacaksınız” gibi sözler ediyorlar. Zaten her katta iki tane nöbetçi öğretmen bulunmakta, çıktığımız anda hemen müdahale ediyorlar” şeklinde konuştu.

Okul idaresi ise iddiaları yalanladı.

İLKHA

Bir cevap yazın