Azerbaycan’da başörtüsü yasağına tepkiler sürüyor

Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı Mısır Merdanov artık hiçbir eğitim kurumunda başörtülü öğrencde öğretmen de olamaz şeklinde açıklama yaptı. Ülkenin önde gelen kanaat önderleri,vakıf ve dernekler ardı ardına açıklamalar yapıyor.Azerbaycan’da yakın günlerde karışıklıklar olacağına kesin gözüyle bakılıyor.Halk ciddi şekilde alınan bu karardan rahatsız.Geçmişte camiileri yıkılan dindarlar her seferinde devletle karşı karşıya getirilmeye çalışılmış lakin ara bir şekilde düzeltilmişti.

Vatandaşlar Azerbaycan’ın artık İsrail emrine girdiğini bu sebeple de bu tipte kararların çok olacağını ancak halkın bunları affetmeyeceğini çünkü Sovyetlerin yıllarca yaptığı zulmün aynısı bunlarında yaptığını bu sebeple inançlara karşı savaş açan hiçbir hakimiyetin başarıya ulaşamadığını hatırlatıyorlar.

Ülkenin en önde gelen İslami cemaatlerindenMMDİB (Milli Manevi Değerler Birliği) de bir basın açıklaması yaparak artık bakanın İslam’la savaşa çıktığını hiçbir kanun ve kaidenin Allah’ın kanunlarının önüne geçemeyeceğini bildirdi.

Kaynak: press7.net

Bakü/ Vugar Eliyev

Bir cevap yazın