Ankara’da Filistin Günleri düzenleniyor

Mazlumder Ankara Şubesi tarafından organize edilen “Filistin Günleri” bu yıl 11-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İki gün sürecek program kapsamında sergi, film gösterimleri, söyleşiler ve konser gibi bir dizi etkinlik yer alıyor.

İlk olarak 11 Aralık 2010, Cumartesi günü saat 12.00’de, “Filistin Dayanışma ve Direniş Afişleri” sergisinin açılışı yapılacak.

Cumartesi gününün ikinci etkinliğinde, Üç Mücevher Masalı adlı filmi gösterilecek. Saat 13.00’de başlayacak filmin ardından yazar Enver Gülşen filmin değerlendirildiği bir söyleşi gerçekleştirecek.

11 Aralık günü son olarak saat 16.00’da Tarık Tufan’la Filistin, direniş ve özgürlük üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Pazar günü etkinlikleri

Filistin Günleri’nin ikinci gün programı, saat 12.00’deki sergiyle birlikte başlayacak.

Pazar günü izleyicilerle buluşturulacak olan film ise bir belgesel. Saat 13.00’teki belgesel akademisyen Norman Finkelstein’ı konu ediyor.

Filistin Günleri’nin son söyleşisi ise 16.00’da Taraf yazarı Melih Altınok, “Filistin Direnişinde Enternasyonalizm” konusunda olacak

Filistin Günleri’nin 2010 etkinliklerinin kapanışı Grup Endişe’nin konseriyle yapılacak. “Grup Endişe’nin konseri saat 18.00’de başlayacak.

Mazlumder Ankara Şubesi’nin iki gün sürecek olan Filistin Günleri programı, Kızılay’daki Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Bir cevap yazın