Azerbacaycan’dan Feryad: Namusumuza Saldırıyarlar!

Azerbaycan yönetiminin okullarda başörtüsünü yasaklamasına, halkın verdiği tepki, uygulanan zulmün ne kadar ağır olduğunu gösteriyor. Düzenlenen bir protesto gösterisinde genç bir müslüman kız öğrenci gözyaşları içinde feryad ediyor: “Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? bizim haklarımız nerede? biz devletten sadece haklarımızı talep ediyoruz? Bizi neden cahil bırakmak istiyorlar, biz ne istiyoruz ki? Biz sadece okumak istiyoruz. Bizim hicabımız kimin uykusunu kaçırıyor. Biz başkalarına, hicabın çıkartanlara bir şey diyor muyuz? Bizim namuslu kızlarımızı niçin okullara koymuyorlar?”

Bir başka hanım ise yareğinin acısıyla sesleniyor: “Biz bu halkın temsilcisi değil miyiz? Bizi adam saymıyorlar? Biz sadece hakkımızı talep ediyoruz!”

Bir öğrenci babası ise gözyaşları içinde acı gerçeği dile getiriyor: “Bizim namusumuza, gayretimize el uzatıyorlar. biz sadece hakkımızı istiyoruz, başka bir şey değil. bizim ailelerimiz hicablıdırlar. hicab vazifesi her bir müslümanın boynunda, bizim de boynumuzda. Bizim görevimiz de Allah’ın emirlerine uymaktır. Ama çocuklarımızı, yavrularımızı okullara başörtülü olarak bırakmıyorlar. Biz sadece hicablı, annelerimizin, bacılarımızın, yavrularımızın haklarına saldırmasınlar. Bu hak Allah’ın hakkıdır, Peygeamberin hakkıdır. Peygamberin kızı hanım Zehra’nın hakkıdır..!”

Velfecr

Bir cevap yazın