MGK’dan tekçi/ırkçı zihniyete devam

MGK, Türkiye’nin gündemine oturan “iki dil” ve “demokratik özerklik” tartışmaları konusunda tavrını ortaya koydu. Toplantıdan sonra yayınlanan bildiride DTK ve “tartışmalara olumlu bakanlara” tehdit çıktı. Bildiride, KCK operasyonları benzeri ‘siyasi operasyon’ sinyali verilirken, ayrıca üstü kapalı olarak halka yeni linç olayları için çağrıda bulunuldu.

Toplantı sonrası yayınlanan bildiride “”Toplantıda, ‘Tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet’ anlayışını ve önde gelen ortak paydalarımızdan birini teşkil eden Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi dilinin Türkçe olduğu gerçeğini değiştirmeye yönelik hiçbir girişimin kabul edilmeyeceğinin bilinmesi gerektiğine dikkat çekilmiştir” denildi.

Kürt sorununda geniş ‘siyasi operasyonların’ da sinyalinin verildiği MGK açıklamasında şöyle denildi: ”Bu yaklaşımla nümüzdeki dönemde de devletimizin terörün ve onun beslendiği ortamın tasfiyesine yönelik çok yönlü ve geniş kapsamlı mücadelesinin her zaman olduğu gibi, halkımızın sağduyusu ve desteğinden alınan güçle ve taviz verilmeksizin aynı azim ve kararlılıkla sürdürüleceği teyit edilmiştir.”

Bir cevap yazın