LİSEDEKİ KANTİN BOYKOTUNA SORUŞTURMA BASKISI

İstanbul Sarıyer Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde kantin fiyatlarındaki yüksek fiyatlara karşı başlattıkları boykot sebebiyle okul bahçesinde polis şiddetine maruz kalan ama boykot çabaları sonuç veren öğrenciler hakkında şimdi de okul idaresi soruşturma açtı.

İstanbul Sarıyer Behçet Kemal Çağlar Lisesi’ndeki kantin fiyatlarını protesto ederek boykot başlatan ve boykotun ikinci gününde okul idaresinin ve emniyet güçlerinin şiddetine maruz kalan öğrencilerin direnişi merkez medyanın da gündemine girince sonuç vermiş, okul idaresi kantin fiyatlarının indirilmesini kabul etmek zorunda kalmıştı.

Görünen o ki, öğrencilere karşı geri adım atmayı “gurur” meselesi yapan okul devletinin idarecileri, 4 dört liseli öğrenciye disiplin soruşturması açarak ellerinde gücü kullanmaya karar vermişler.

Haklarında soruşturma açılan öğrencilerden Çağla “Okul idaresi bu tür olaylara tepki gösterdiğimiz için bizi kafasında fişlemiş. O gün polis ‘Üniversitelerden sonra liselere de mi indiniz’ diye soruyor. Olayların bu noktaya getirilmesine neden olanlar ortada.” derken, asıl amacın öğrencileri okuldan atmak olduğu düşünülüyor.

Çağla Ural, “ Okul idaresi televizyona ve basına açıklama yapmamızı suç olarak gösteriyorlar. Ailem bile bana bu konuda tepki göstermezken idarenin bu tavrı çok anlamsız. Biz okuldan uzaklaştıralacak ve atılacak bir suç işlemedik. Bu bizim sicilimize işlense bile biz buna tepki göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın