Avrupa’dan Azerbaycan’daki tutuklamaları protesto

Avrupa Türk Ehlibeyt Alimleri Birliği(ATEAB) Azerbaycan rejimi tarafından son sıralarda İslami değerlere karşı sürdürülen saldırılar ve başta İslam Partisi liderleri olmak üzere bu ülke İslami sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerine yönelik geniş çaplı tutuklamalarla ilgili olarak bir mesaj yayınladı:

Mesajın tam metni

Bismillahirrahmanirrahim

Kuşkusuz “Rabbimiz Allah’tır” deyip sonra sebat gösterenlere melekler inerler (ve şöyle derler) : “korkmayın ve üzülmeyin ve size vaad edilen cennet müjdesiyle sevinin”Fussilet/ 30

Azerbaycan hükümetinin son zamanlarda müslüman Azerbaycan halkına yapmış olduğu baskıları şiddetle kınıyor ve yaptıkları zülüm ve yanlışlıklardan biran önce dönmelerini temenni ediyoruz.

Azerbaycan’ın birçok iç sorunları varken, topraklarının bir bölümü emperyalistlerin piyonları tarafından işgal altındayken Azerbaycan hükümetinin müslümanlara baskı ve zulmü reva görmesi kabul edilecek bir durum değildir.

Emperyal siyasetin sembolü siyonistlerin hile ve oyunlarıyla mukaddes mekanlara, değerli mücadeleci alimlere, düşünürlere, müslüman aktivistlere ve müslüman bacılarımızın iffet sembolü hicaplarına karşı sürdürülen baskı ve zulümlere kayıtsız kalınamayacağını değerli Azerbaycan halkına bildirir, dertlerini, sıkıntılarını paylaştığımızı ve yanlarında olduğumuzu bildiririz.

Adalet ve özgürlik uğruna mücadele veren değerli alimlerin, yazarların ve aktivistlerin düşüncelerinden ve aydınlatıcı faaliyetlerinden dolayı baskı altına alınmaları, tutuklanmaları ve uyduruk bahanelerle suçlanarak zindanlara gönderilmeleri hiç kuşkusuz tağut rejimine karşı mücadelelerinde onları yıldırmayacak ve hatta bu yolda şehadete hazır olmaları zamanın Yezidlerinin sonunu hazırlayacaktır.

Hüseynî mektepte yetişmiş Azerbaycanın yiğit evlatlarının zulme karşı direniş ve mücadelelerinde ortaya koydukları azim ve Hüseyni duruşlarıyla Yezidî zihniyeti dize getireceklerine inanmaktayız.

Rabbani alimlerin her platformda ilahi davalarında bu mücadeleci alimlerin yanında yer alıp birlik ve beraberliklerini koruyarak epmeryalistlerin oyunlarını bozacaklarını şimdiden görmekteyiz.

Basiretli ve ferasetli aydın kesimin, rabbani alimlerle omuz omuza vererek, Kerbela kahramanı hz.Hüseyin’in (a.s) yarenleri gibi her türlü fedakarlığı yapacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Azerbaycan’ın Müslüman ve gayretli halkının bu mücadeleci alimler ve aydınların yanında yer alarak emperyalistlerin ve içteki uşaklarının hile ve oyunlarına son verecekleri günler yakındır inşallah.

Hicabına sarılarak Zeynebî mesajı ihya eden gayretli bacılarımızın iffet ve namus sembolü hicaplarını koruma uğrunda Zeynebî duruşlarını sergilediklerini duyuyor ve bu direnişte ulema ve aydınlarla beraber davalarını devam ettireceklerini ümid ediyoruz.

“Rabbim Allah deyip sebat gösteren” Müslüman Azerbaycan halkı bu baskı ve zulümlerin de üstesinden gelecektir.

Yüce Allah’tan Müslüman Azerbaycan halkına bu mücadelesinde yardım etmesini diler, İmam-ı Zaman‘ın (a.f) inayet ve lütuflarının daimi olmasını temenni eder ve başta Türkiyeli İslami çevreler olmak üzere dünyadaki tüm insan hakları kuruluşlarından Azerbaycan’lı mazlum ve mağdurlara desteklerini ortaya koymalarını istiyoruz.

Avrupa Türk Ehlibeyt Alimler Birliği(ATEAB)

Kaynak: Rast Haber

Bir cevap yazın