SAGİR: Azerbaycan direnişinin yanındayız

Azerbaycan’daki başörtüsü yasağına karşı direnen ve bu sebeple tutuklanan Müslümanlara destek mesajı veren Sakarya Adalet Girişimi, haftasonu konsolosluk önünde yapılan eyleme destek verdi.

Sakarya Adalet Girişimi adına Berat Gürler’in konuşma yaptığı eylemde “”Hicab Düşmanlığına ve Zalimce Tutuklamalara Hayır” mesajı verildi. Eylemde konuşan Gürler, şunları söyledi:

Azerbaycan’daki kardeşlerimizin yalnız olmadıkları göstermek, seslerine ses katmak ve direnişlerine destek olmak için buradayız. İstanbul’dan Azerbaycan’daki direnişe selam gönderirken birkaç hususun altını çizmek istiyoruz:

Bugün Azerbaycan’da uygulanan zulmün, Siyonist işgal rejimiyle doğrudan ilişkisi vardır. Zira geçtiğimiz yıl, İslam Partisi yetkilileri tarafından tertip edilen Kudüs Günü etkinlikleri, Siyonist rejimle işbirliği içerisinde olan zalim Aliyev tarafından sabote edilmişti. İslam Partisi yetkilileri göz altına alınmışlardı.

Bugün de yine aynı işbirliğine devam eden Aliyev, Müslüman kardeşlerimizi hapishanelerde tutsak etmek istiyorlar. Fakat bizler, Hz. Hüseyin’in yolunu yolcularıyız. Hz. Hüseyin nasıl ki Kerbela’da “ey insanlar! Ceddim Muhammed’in dini ayakta durmayacaksa ben ölmeden haydi durmayın gelin doğrayın beni” diyerek canını İslam yolunda feda ettiyse bugün de Samedov, zalim Aliyev karşısında aynı duruşu, aynı başkaldırıyı göstererek tutuklandı.

Bugün Azerbaycan halkı, Samedov’un tutuklanmasından büyük bir ilham almış durumda. Azerbaycan halkı, İslam’ın mukaddesatına yapılan saldırıyı büyük bir tepkiyle karşılamakta. Bir Azerbaycanlı diyor ki “Biz, İslam’a yapılan hakaretleri, yapılan zulümleri, görmezden geliyormuşuz. Samedov’un tutuklanışı, bize hakkın ne olduğunu gösterdi. Bizler, bundan sonra Samedov’un yolunu devam ettireceğiz” diyor.

Hz. Hüseyin’in yolunun yolcusu Samedov, bugün hapishanede işkence altında. Belki de can vermiştir. Bilmiyoruz. Eğer ölmüşse Allah şehadetini kabul etsin. Bizler de buradan Samedov’un yolunu sürdüreceğimizi ilan ediyoruz.”

Platform Haber

Bir cevap yazın