BİTLİS’TE CESET SAYISI 27’E ÇIKTI

Mutki’de geçen haftadan bu yana çöplük olarak kullanılan alanda sürdürülen kazılarda, daha önce bulunan 12 kişinin cesetlerinden farklı cesetlere ait kemiklere ulaşıldı. Yapılan ilk incelemede kemiklerin 15 farklı cesede ait parçalar olduğu bildirildi.

Böylelikle bölgede yapılan kazılarda çıkartılan ceset sayısı 27’ye yükseldi.

Bitlis Barosu Genel Sekreteri Avukat Burhan Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mutki-Kavakbaşı yolu üzerindeki çöplükte yapılan kazılarda kemiklere ulaşıldığını söyledi. Aksoy, bir haftadan bu yana devam eden ve bir süre metan gazı patlaması ihtimaline karşı durdurulan kazı çalışmalarında, dünden itibaren yeniden başlandığını anımsattı ve yeni kemiklere rastlanıldığını ifade etti.

Kazı alanında gözlemci sıfatıyla bulunan Aksoy, şunları söyledi: “Mutki’de savcılık gözetiminde, 6 günden beridir devam eden kazı çalışmalarında, bugün kemik parçalarına rastlanıldı. Kemik parçalarının bulunduğu alanda genişletme çalışmaları yapılıyor. Burada 8 ceset olduğundan bahsediliyor. Savcılık titizlikle kazıları yürütüyor. Büyük ihtimalle yarın akşama kadar buradaki çalışmalar tamamlanır. 8 kişiye ait kemiklerin çıkması bekleniyor. Çıkarılan cesetler torbalara konularak tespit için Adli Tıp Kurumuna gönderilecek. Buradaki incelemenin ardından kemiklerin kimlere ait oldukları tespit edilecek.”

Bir cevap yazın