Akyazı 207. eyleminde Mehmet Kahveci ve Yusuf Akcan’ı andı

İki değerli büyüğümüzü kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Mehmet KAHVECİ abi Akyazı’da olduğu ve sağlığı elverdiği sürece basın açıklamalarına katılırdı gelemediği zamanlarda gönlünün bizimle olduğunu biliyor ve selam alıyorduk.

Geçen hafta Pazar günü aktif bir dava adamını hakka uğurladık. Yusuf AKCAN İslami hareketin bütün eylemlerinde yer alan bir muvahhitti. Lübnan’a, Pakistan’a yardım, beyaz buluşma, doğu türkistan, filistin-gazze ve mavi marmara gibi büyük organizasyonların düzenlenmesinde en önde gelen kişiydi.

Her iki büyüğümüze ve bütün geçmişlerimize Cenab-ı Hak’tan Rahmet niyaz ediyoruz. ‘Davanız Davamızdır’ mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.

Yargının zulme evet demesi tuzun iyice koktuğunu göstermektedir.

Başörtüsü ile sınava girme hakkı tanıyan 2010 ALES kılavuzuna durdurma kararı veren yargıçlar kendi kız çocukları başörtülü olsaydı böyle bir karara nasıl tepki verirlerdi.

Evet ne yazıkki;

Danıştay yine bir hukuk ihlaline imza atmıştır.

Danıştay 8. Daire ötekileştirmeye karar vermiştir.

Danıştay aldığı kararla halkın inançlarını yok saymıştır.

Danıştay temel insan hak ve özgürlüklerini hiçe saymıştır.

Danıştay evrensel hukuku çiğnemiştir.

Danıştay milli iradeye karşı koymuştur.

Danıştay 28 şubat cuntacıları mutlu etmiştir.

Danıştay milletin yüzde 98’i müslüman denilen bu ülkede islam ümmetini yok kabul etmiştir.

Eğitim-İş’in başvurmasıyla danıştayın başörtüsü yasağı devam etsin kararına CHP’nin vermiş olduğu destek, saklamaya çalıştıkları kimliklerini birkez daha ortaya çıkartmıştır. İdeolojik saplantılar ve eski hastalıklardan kurtulamıyanlar Başörtüsü üzerinden islam’a karşı kin ve nefretlerine göstermeye devam ediyorlar.

Bu gürüh Tunus’taki gelişmeleri iyi izlesin. İslama ve müslüman halka zulmedenlerin sonları hüsran olmaktadır.

Beyler bu gayri hukuki kararlar, uygulamalar kimler tarafından ve ne adına yapılırsa yapılsın insanlık suçu işlenmektedir.

Hukuk sistemi yeniden incelenip insan hak ve özgürlüklerini önceleyen düzenlemeler biran önce yapılmalıdır. İnsan hak ve özgürlüklerini kısıtlamalara imza atanların muhakeme edilerek, gerekli cezayı görmeleri sağlanmalıdır. Bu sorumluluk iktidara aittir. İktidar zaafiyet göstermemelidir.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak diyoruz ki islami hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu

Mazlumder Akyazı Şubesi adına

İrfan ALEMDAR

Bir cevap yazın