Manipülasyonlara geçit vermedik, vermeyeceğiz!

Gölcük’teki donanma komutanlığında ele geçirilen ve Balyoz Davası’na bakmakta olan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen “Balyoz Belgeleri” arasında MAZLUMDER’e yönelik bir takım manipülasyon planlarına dair belgelerin bulunduğu haberleri basında yer almıştır.

Söz konusu haberlerde, 22 Kasım 2006 tarihli bir toplantı tutanağının bulunduğu ve bu tutanakta MAZLUMDER’e sızdırılacak istihbarat elemanları vasıtasıyla derneğimizin eylem ve protestolarının yönlendirilmesi iddiası yer almaktadır.

MAZLUMDER kendi kurumsal kimliği, misyon ve vizyonu çerçevesinde ve özellikle insan hakları ve mazlumlarla dayanışma yönündeki hassasiyetleri ile çalışmalar yürüten, 2011 yılı itibariyle yirmi yaşına girmiş bir dernektir. Basın açıklamaları, raporlama ve her türlü faaliyetini ısmarlama değil kendi hassasiyetleri, perspektifi ve birikimi ile yapmaktadır. Üyelerine, gönüllülerine ve dernek müdavimlerine yönelik güvenlik soruşturması yapma şeklinde bir kabiliyeti olmadığı gibi bu yönde bir gereksinimde duymamakta, endişe taşımamaktadır. Zira, iddiada yer aldığı gibi, birileri tarafından manipüle edilmek istenmiş dahi olsa, MAZLUMDER Türkiye genelinde faaliyet gösteren şubeleri ve çok sayıdaki üyesi ile oluşturduğu ortak irfan ve vicdan sayesinde manipülasyonlara geçit vermeyecek bir harekettir.

Üyelerimizi ve gönüllülerimizi tedirgin etmeye ve 20 yıllık birikimi karalamaya dönük manipülasyon iddialarının meşru ve hukuki yoldan soruşturulmasının takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Ahmet Faruk Ünsal

MAZLUMDER Genel Başkanı

Bir cevap yazın