İşbirlikçi Abbas, düşmanla pazarlık yapamaz!

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti El-Cezire’nin deşifre ettiği Fetih yönetiminin işgalcilere verdiği tavizleri asla kabul etmediğini belirterek, yayınlanan belgelerin Filistin halkını dehşete düşürdüğünü ifade etti.

Haftalık toplantının ardından Filistin hükümeti adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “FKÖ’nün Kudüs ve mülteciler konusunda verdiği tavizleri temelden reddediyoruz. Genelde Filistin toprakları özelde ise Kudüs ile ilgili verilecek bir tavizin akidemize, tarihimize, halkımızın ve ümmetin geleceğine dokunmak anlamına geleceğini ifade etmek isteriz.”

Filistinli mültecilerin çıktıkları yurtlarına geri dönme hakkının bireysel ve toplumsal bir hak olduğuna dikkat çeken Filistin hükümeti, düşmanın Filistinlileri başka ülkelere yerleştirme projesini başarısız kılmak gerektiğini ifade etti.

Filistin hükümeti yaptığı açıklamanın devamında ayrıca şunları belirtti: “Fetih, Filistin halkı adına düşmanla görüşme ve düşmana taviz verme hakkına sahip değildir. Filistin halkının hak ve hukukunda, verilecek bir tavizin hiçbir geçerliliği olmayacaktır.”

Filistin Enformasyon Merkezi

Bir cevap yazın