SAGİR’DEN HUKUKSUZ BASKI(N)LARA TEPKİ

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu, 281. hafta basın açıklamasını sağanak yağmur altında gerçekleştirdi.

Platform adına Ribat Eğitim Vakfı Sakarya Şûbesi’nden Sâhir Akça’nın okuduğu açıklamada son günlerde İslami camianın STK’larına dönük baskı(n)ları eleştirdi. Doğru Haber Gazetesi bürosuna ve yazar Mehmet Göktaş’ın evine yönelik baskınlarla ilgili açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Şimdiler de adına yargı denen kurumların atanmış bir sürü insanları üzerlerine düşen görevlerini yapmayıp, bir sürü dalavereleri basına düşerken, haklarının teslim edilmesini veya zulme uğrayanlar bir an önce kurtulmalarını beklerken, davalar zaman aşımı denen haksız bir uygulamayla düşürülürken, bunların adâlet anlayışlarına nasıl güveneceğiz.

Bir yandan da bunu fırsat bilip durumdan vazife çıkaranlar var. Biz bunları yıllardır tekrar tekrar seyrediyoruz. Hem kendi yetiştirmeleri olan insanların yaramazlıklarından kurtulmak hem de gözlerine kestirdikleri Müslüman gurupları bertaraf etmek için yaptıkları bir entrika ile daha karşı karşıyayız. Geçmişten bir örnek verelim: Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu hem katlettiler hem de bunu Selâm Gazetesi yönetici ve çalışanlarının üzerine yıkarak hem Uğur Mumcu’dan kurtuldular hem de o zamanlar Müslümanlara güzel bir gazetecilik örneği veren Selâm Gazetesi etrafındaki insanlara zulüm ederek perişan ettiler.

Şimdi de bu oyunun sırasının Doğru Haber Gazetesine geldiği anlaşılıyor. Onları da bir yerlerle ilişkilendirerek Kayseri’nin sayılan-sevilen şahsiyetlerinden ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olan Mehmed Göktaş Hocaefendi ile gazetenin diğer görevlilerinin gözaltına alındığı, gazete merkezinde, ev ve işyerlerin de aramalar yapıldığı belirtiliyor.

Sakarya Adalet Girişimi olarak kamuoyuna; ister Ülkemizde ister dünyanın herhangi bir ülkesinde olsun her türlü haksızlığın, zorbalığın ve sömürünün karşısında olacağımızı ve sesimizi korkusuzca gür şekilde çıkaracağımızı ve mazlumların yanında yer alacağımızı saygıyla bildiririz.”

Platform Haber

Bir cevap yazın