Akyazı 208. hafta: Şanlıurfa’da öğrencilerin okula alınmaması suçtur

Ülkemizde başörtüsü zulmünün yol açtığı hukuksuzluklara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Şanlıurfa’nın hilvan ilçesinde başörtülü oldukları gerekçesiyle 25 kız öğrenci 40 gündür okula alınmıyor,eğitimden uzak tutuluyor. Öğrenci velileri ise emniyet tarafından evlerinden alınarak ifadeleri alınmak üzere karakola götürülüyor.

Şimdi bu rezalet, bu işkence, bu aşağılama, bu ikiyüzlülük, bu ötekileşme, bu islam düşmanlığı değilde nedir. Bir taraftan haydi çocuklar okula kampanyaları yürüteceksiniz diğer taraftan’da başörtülü kız çocuklarını asla okullara almayacaksınız.Bu ne ikiyüzlülüktür,bu ne zalimliktir,bu ne hukuksuzluktur.İktidarın sessiz kalmasını anlayamıyoruz.İktidar muktedir olduğunu nezaman hissettirecek acaba.

28 şubat cuntasının ürünleri bu ülkeye ve insanına çok büyük acılar yaşatmıştır. Ekonomisini dibe vurdurmuştur. Müslüman halkın islami yaşam tarzlarına müdahalede bulunmuştur. Allahın emri kuranın hükmü olan başörtüsüne yasaklama getirerek İslama düşmanlıklarını devam ettirmişlerdir.Yeter artık hiç kimsenin haddine değil başörtüsüne yasak koymak.

İsteyen kız çocukları özgürce başlarını örterek ister ilköğretimde, ister lisede, ister yüksek öğretimde hiçbir engele takılmadan eğitim alma haklarına sahiptirler. Ülkemizin ve dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun zalime karşı mazlumdan yana olan tavrımız devam etmektedir.

Mısır’da halk devrimi oluyor. Tunus’daki halk devrimi Mısır’da domino etkisi yapmıştır. Halk, sefalet ve açlığa 30 yıllık dikta rejimine karşı ayaklanmıştır. 15 milyon kıpti hristiyan yönetimde etkin olduğu 70 milyon müslüman açlık ve sefalet içerisinde yaşadığı Mısır’da halk zalimlere hadlerini bildirecektir. İnşaallah, gizli istihbaharatına çok güvenen Mısır dikta yönetimi, yiğit, mücahit ve şehadete susamış Mısır halkının karşısında dağılacaktır. Yaşasın Mısır direnişimiz, yaşasın Mısır mücahitleri. Kahrolsun firavunlar, yaşasın firavunlar için cehennem. Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Mazlum der Akyazı Şubesi Adına

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın