Bu zulüm bitsin artık!

DESK (Demokratik Sendikalar Konfederasyonu) Din-Bir-Sen İl başkanı Mehmet Nezir Akkuş, Danıştay’ın ALES’e başörtülü girilebileceği yönündeki YÖK kararının yürütmesinin durdurulmasına tepki gösterdi.

Hukuka ve insan haklarına aykırı olan bu tip yaklaşımlardan vazgeçmenin bir insanlık görevi olduğunu vurgulayan Akkuş, “Hiç kimsenin %99’luk kısmının Müslüman olduğu bir ülkede böylesi bir zulmü ve haksızlığı ilelebet sürdüremeyeceğini, bu uygulamalara devam edenlerin ve destekleyenlerin bir an evvel içinde bulundukları gafletten kurtulmaları ve hidayete kavuşmalarını Allahtan diliyorum.”dedi.

Hâkimlerin verdikleri kararları birde vicdanlarına sormalarını, aksi takdirde okul kapılarında gözyaşı döken o mazlum insanların gözyaşlarının hesabını veremeyeceklerini ifade eden Akkuş, “O çocukların kendi çocukları olduğunu düşünürseler yaşanan hayal kırıklığının da boyutunu anlayabilirler.” İfadelerini kullandı.

Yıllardır devam eden başörtüsü zulmünün artık dayanılmaz bir boyut aldığını da vurgulayan Akkuş, “Yeter artık çekin bu insanların dini değerlerinizden elinizi” dedi.

M.Sıddık Demir-İLKHA

Bir cevap yazın