Firavun gidecek, başka yol yok!

Mısır halkı Hüsnü Mübarek’in diktatörlüğüne karşı ayaklandı ve bundan geri dönmeyecek gibi duruyor. Milyonlarca insan Mısır’ın sokaklarında yönetimi felç ederken Hüsnü Mübarek ise gitmemekte ısrar edeceğini açıkladı.  Yeniden aday olmayacağını ifade edip, zaman kazanmak için nedenler uydurdu fakat halk, bunu kabul etmiyor.

Mübarek’in konuşmasını değerlendiren İhvan-ı Müslimin sözcüsü Muhammed Saad Katatni ise  açıklamalara şöyle tepki gösterdi:

“Mübarek’in bu açıklamalarını biz reddediyoruz. İhvan-ı Müslimin, bu halkın bir parçasıdır. Tahrir Meydanı’ndaki halkın bir parçasıdır. Tahrir Meydanı’ndaki halk “Mübarek yeter” diyor.

Halk, kendi geleceğine kendisi karar verecektir. Başkası değil. Bir haftadır ülkenin her bir köşesinde devam eden gösterilerle “Mübarek’in gitmesi” istendi. Biz de halkımız gibi “Artık yeter Mübarek” diyoruz.

Mısır, Mübarek rejimi yerine yeni bir rejim yeni bir sistem istemektedir. Mübarek’in girişimi çok geç geldi ve somut olarak da halkı tatmin edecek hiçbirşey yok.”

Bir cevap yazın