Müslüman Kardeşler: Özgürlük verilmez, alınır

Mısır’ın yeni atanan Devlet Başkan Yardımcısı Ömer Süleyman, tüm taraflarla diyalog tuzağının bir parçası olarak İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler)’in yeni hükümetle görüşmeye davet ettiklerini belirtmişti. Mısır’daki Müslüman Kardeşler sözcüsü internet sayfasından, rejimle diyalogu reddettiklerini açıkladı.

İhvan-ı Müslimin Genel Mürşid Yardımcısı Reşad Beyumi de “Bu rejimin tamamen değişmesini ve başta devrimi gerçekleştiren gençler olmak üzere ülkedeki tüm siyasi akımları temsil eden ulusal bir hükümet kurulmalıdır. Eğer rejime 1 saat dahi iktidarda kalması için fırsat verilse, tüm muhaleffetten intikam alacaktır. Şimdiye kadar bizim bu rejil olan tecrübemiz bunu göstermektedir” dedi.

Beyumi ayrıca “Herkesin bilmesi gereken bir şey var. Özgürlük verilmez alınır. Özgürlük uğrunda bedel ödenmesi gerekir!” açıklamasını yaptı.

FİRAVUN ADAMLARI ORTALIĞI KARIŞTIRIYOR

Diğer yandan diktatör Hüsnü Mübarek’in milisleri ağır silah kullanmaya başladı. Yaralı ve ölü sayısı artarken, Kahire’nin çatışmaların sürdüğü Tahrir Meydanı’nda yabancı uyruklu bir kişinin de Mübarek yanlıları tarafından öldürüldüğü bildirildi.

Platform Haber

Bir cevap yazın