Yoksulların ve özgürlerin devrimine şahit olmaktayız

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Tunus ve Mısır Devrimiyle Dayanışma programında gecikmiş gibi görünmelerini ayaklanmaları kendileriyle ilişkilendirmek isteyenlere koz vermemek için olduğunu ifade ederken, “Bugün biz, Mısır halkıyla dayanışma içerisinde olduğumuzu ilan ediyoruz. Bu devrimin temelinde gençler vardır. Mısır halk devriminin, dış güçlerin tahrikiyle hareket ettiği iddiasının gerçek dışı olduğu yakında ortaya çıkacaktır. Mısır’da yoksulların ve özgürlerin devrimine şahit olmaktayız. Mısır devriminin Amerika’nın ürünü olduğunu iddia ediyorlar. Bu iddiayı kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu düşünce büyük bir zulümdür. Aynı zamanda da Tunus ve Mısır halkına ve gençlerine karşı büyük bir ihanettir.” dedi.

DEVRİME SAHİP ÇIKIN!

“Amerika için yönetimin kimde olduğu önemli değildir. Önemli olan kendisinin ve İsrail’in çıkarlarıdır.” diyen Nasrallah, konuşmasında dini kanaat önderlerine de şöyle seslendi:

“Allah gününe inanan herkese, din adamlarına sesleniyorum. Çünkü biz bugünkü tarihi duruşumuzdan yarın hesaba çekileceğiz. Bugün tarafsız kalanlar ya da karşıda duranlar, eğer devrim başarısız olursa gelecek asırlarda meydana gelecek her şeyden sorumlu olacaklardır.

Biz sizin iç işlerinize karışmak istemiyoruz. Sadece kardeşleriniz olarak beklentilerimizi sunuyoruz. Sizlerin hareketiniz, büyük bir harekettir, tüm bölgeyi değiştirecektir. Mısır halkı devriminin kıymetini, dünyaya etkisinin ne olacağının farkına varmalıdır.”

Bir cevap yazın