Akyazı 209. hafta: Mısır halkının intifadasını destekliyoruz

Türkiye’de birileri demokrasi, laiklik ve kemalizm adına müslüman halka hakaret etmekten utanmıyorlar. Adaleti hakkıyla uygulaması gereken yargıçlar bundan önce olduğu gibi bugünde başörtüsü özgürlüğünün önünde engel olmaya devam ediyorlar.

T.C. Diyanet işleri başkanı başörtüsü Allah’ın emri kuranın hükmüdür beyanatı basına canlı olarak vermesine rağmen bugün T.C’nin adalet kurumundan bir yargıç çıkıp, senmi başörtülülere uygulanan yasağa dur diyorsun diyen, YÖK başkanı hakkında soruşturma başlatmasına karar veriyor.

İktidara ve adalet bakanına sesleniyoruz. Bu topraklar üzerinde yaşayan müslüman halkın özgürlüklerini önceleyenler hakkında soruşturma açanlar keyiflerine keyif katarken siz ne zaman silkineceksiniz. Bir avuç cuntacının hüküm sürdürmesi zorunuza gitmiyormu.

İslam dünyasında önce tunus ile başlayan, ardından mısır ile gelişen ve toplu halk ayaklanmasına dönüşen özgürlük hareketleri, halkını baskı ve zulum altında yöneten diktatörlere karşı hızla yayılmaktadır.

30 yıldır iktidara yapışan, mal ve servet biriktirmekten başka bir amaca sahip olmayan, devleti ve halkı kendi malı gibi gören, yolsuzluğa batmış elit bir tabaka oluşturmuş batılı emperyalist sömürgecilerin işbirlikcisi aynı zamanda maşası olan mısır firavununun artık sonu gelmiştir. Filistinlilere karşı kapattığı kapıların hesabı çok yakında sorulacaktır. Mısır halkının direnişi karşısında Amerika ve İsrailin desteği kırılacaktır.

Akyazı’dan Hüsnü MÜBAREK’e sesleniyoruz! Halkın hak ve özgürlük mücadelesine kulak ver. Yapıştığın koltuktan artık kalk. İktidarı halka devret. Mısır halkına rağmen yönetimde kalman mümkün değildir. Mısırdaki kardeşlerimizin diktatör hüsnü’ye karşı hak ve özgürlük mücadelelerini sonuna kadar destekliyoruz.

Bu hafta sonu Bursa’da yapılan başörtüsü platformları toplantısını Akyazı’dan selamlıyoruz. Özgür bir dünya temennisiyle gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Mazlum der Akyazı Şubesi başkanı

Burhan ÇİMŞİT

Bir cevap yazın