Konya 179. hafta: Sloganları canlı tutmak gerek

Kıyamınız ‘’Mübarek’’ ti; devriminiz ‘’Mübarek’’ olsun…

Sloganlar için şunlar söylenebilir: Ya hayatın içerisinden gelen gerçeklerdir, sonra lafızlara dökülürler, sözcüklerde yaşamaya devam ederler ya da bir inancın bir fikrin bir arzunun sözcüklerle ifade edilmesidir ama kararlılık ve sebat bu sözcükleri hayata geçirir, cisim haline dönüştürür, hayatın bir gerçekliği kılar. Yani bazen gerçeklikler sloganlaşır bazen de sloganlar gerçekleşir.

Sloganlarını, konjönktürel gerçeklikler içerisinde, kaybetmiş bir dünyada, sloganların hayat bulması söyleyecek sözü olanlar açısından büyük bir önem arz etmektedir. Yeniden canlı tutmak gerekir sloganları, hayat bulsunlar diye… Yeniden yükseltmek gerekir sesleri, umudumuzun gerçekleşmesi için…

ŞEHİTLERİN KANLARI ZALİMLERİ BOĞACAK!

Meydanların aşina olduğu bu slogan, Mısır’da hayat bulmakta bugün. Şehitlerin yapmış olduğu çağrı meydanlarda yankılanıyor, meydanlar şehitlerin çağrısına destek veriyor. Meydanlarda atılan sloganlar şehitlerin kanlarının nasıl canlı, sözlerinin nasıl gerçek olduğunu ispatlıyor. Sloganları katleden dünya yeni sloganlarla diriliyor.

Bugün İslam dünyasının diriliş önderlerinden İmam Hasan El-Benna’nın şehadet yıldönümü. Zalimlerin Mısır’a ve dünyaya özgürlük gelmemesi için katlettikleri büyük İmam’ın kanı tahrir meydanında hayat buluyor, meydandakilere hayat veriyor. Özgür Mısır, Özgür Kudüs, Özgür İslam Dünyası hayalleri birbir gerçekleşiyor.

Abdulkadir Udehlerin, Seyyid Kutupların, Halid İslambulilerin, çağrısı ve bu çağrı için hayatlarıyla ödedikleri bedelleri, zalimlerin, firavunların içinde boğulduğu bir kan oluyor. Bu kan izzet, şeref ve özgürlüğün toprağıdır. Sonraki tüm kıyamların ve zaferlerin içinden fışkıracağı mümbit bir toprak.

Şubat… Şehadetler ayı… Metin Yüksel, Malcolm X, Abbas Musavi, İmad Muğniye, Zelimhan Yandarbiyev, Hama şehidleri, İslam devrimi şehidleri, Mısır Şehidleri… Ve meydanlar da ‘’Şehitler’in Yolunu sürdüreceğiz!’’ sloganları… ve meydanlar, sloganların hayat bulacağı günü beklemekteler.

DİRENİŞ VAR, YILGINLIK YOK!

DİRENE, DİRENE KAZANAĞIZ!

Şubat… Devrimler ayı… 32 yıl önce İran’ın Şah’ı da, Firavun Hüsnü gibi bu ayda devrilmişti. Ve İslam devrimi yüreklerimizin umudu olmuş ve yeni devrim beklentilerini yükseltmişti. Şah devrimden sonra Mısır’a kaçtı. Şimdi Mısır halkı Firavun’u da devirdi… Bakalım firavun nereye gidecek?

Devrimlerin bitti denildiği bir çağda yaşıyoruz. Liberalizmin, tarihin sonu diye dayatıldığı günlerdeyiz. Anlamadılar ki: Devrimlerin kaynağı olan Tevhid ve adalet isteği bitmedikçe devrimler bitmeyecektir! Bir devrimin rüzgarı sona erdiğinde bir başka yerden yepyeni bir devrim rüzgarı esecektir. Devrim umutlarını yeşerten…

Müjdeli bir tevafuk ki Tevhid ve adalet isteklerinin kaynağı Yüce kitabı getiren Kutlu Nebî’nin doğum yıldönümleri, mübarek Mevlid’i Şerifleri bugünlere denkgelmektedir. Onun kutlu nefesi ve ilahi çağrısı zalimlerin saltanatlarını sarsan, zulümlerini sona erdiren nice devrimlerin esası ve kaynağı olacaktır.

Selam o kutlu Nebî’ye, onun yolu üzere şahidlik edenlere ve meydanlarda onun adalet talebini haykıranlara… onun ve nebiler halkasının kutlu mücadelesini bütün zamanlara taşıyanların üzerine olsun.

Zulmün sona erdiği, zalimlerin zulümlerinde boğulduğu, özgürlük taleplerinin yüreklerden meydanlara indiği ve bu meydanların galip geldiği Tevhid ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 180. Haftadadirenişimizin kalbi Kayalıpark Meydanında saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

12 / 02 / 2011

Bir cevap yazın