Akyazı 210. hafta: Tüm firavunlar, darbeciler hesap verecek!

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu’nun 5.yıla giren basın açıklamalarının 210. haftasında beraberiz. 4 yıl boyunca karakış sıcak-soğuk demeden destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Platformlar arası toplantıda tüm platformların tek isim adı altında Adalet ve Özgürlükler Platfromu olarak değiştirilmesi uygun görülmüştür. Bügünden itibaren Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu ismini Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu olarak sizlerle paylaşacağız.

Başörtüsü hayatın tüm alanlarında serbest kalıncaya kadar mücadeleye devam edecez. İnancımızı asla pazarlık konusu yapmayacağız.

Başbakanın beyoğlunda Galatasaray lisesi önünde engellemelere rağmen yıllardır kayıp çocukların bulunması için eylem yapan ‘cumartesi anneleriyle’ buluşmasını önemli bir başlangıç sayıyoruz. Berfo ananın şahsında evlat acısıyla yüreği yanan bütün annelere selam gönderiyor darbecilerden zalimlerden hesap sorulmasını bekliyoruz.

Yiğit Mısır halkını selamlıyoruz. 18 gündür yılmadan ısrarla sürdürdüğünüz mücadelenizde size başarılar diliyoruz. Mücadelenizi mücadelemiz kabul ediyoruz. Adı ‘Mübarek’ olan firavun gitmeden mücadeleden vazgeçmiyoruz. Ömer Süleyman denen firavunun yönetiliciğini kabul etmiyoruz. Ümmet rejimin değişmesini istiyor. Firavun ve yardakcısı tüm firavunlar defolup gitmelidirler.

Mübarek irhal, defol milyonlar Kahire’de, İskenderiye’de, Mansurure’de irhal dedi ve defolup gittiler. Diğer firavunlarda defolup gidecekler. Mısır, müslüman halkların direnişi için milad olacaktır.

Tunusta 21 sene önce sürgüne gönderilen hizbunnahta kalkınma partisi başkanı Raşit el GANNUŞİ ülkesine döndü. Tunus’ta henüz taşlar yerine oturmadı, 6 ay içinde seçim yapılacak. İnşaallah Tunus’ta müslümanlar yönetimde söz sahibi olacaklar.

Netenyahu zalimine sesleniyoruz. Mübareğe yaptığın tavsiyeler tutmadı 100-200 kişiyi ezersen göstericiler yılar ve korkar, sokağa çıkamazlar diyordun. Mısır’da gösterilere 10 milyonlar katıldı. Senin de sonun yakındır. En büyük destekçini devirdik seni de devireceğiz. Kudüs de Filistin de özgür olacak.

Yaşasın küresel intifada.

Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlük Platformu adına

Platform gönüllüsü

Şadan HEREKELİ

Bir cevap yazın