Mustazaf-der operasyonları protesto etti

İslami STK’lar üzerinde yoğunlaşan polis baskınları, gözaltıları, tutuklamaları ve baskın yapılan evlerde polis tarafından hane halklarına yapılan hakaretleri protesto eden Mustazaf Der Siirt Şubesi, Botan FM, Sevgi Pınarı ve bir çok STK, basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını, Mustazaf Der Siirt Şubesi Başkan Yardımcısı Habip Akdoğan okudu.

Zulüm, Yapanın Yanına Asla Kalmaz

“Adalet yeryüzünde huzur ve saadetin kaynağıdır. İnsanlığın huzur ve saadeti ancak adaletin insanlık içerisinde hakim olmasıyla gerçekleşir. Adaletin gereklerinden biri de haksız yere insanların mahremiyetlerinin çiğnenmemesi, özgürlüklerinin kısıtlanmaması ve toplum içerisindeki itibarlarının zedelenmemesidir.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, “Legal alandaki çalışmalar illegal gibi gösterilirse, iyiliği, güzelliği, doğruluğu ve fedakarlığı temsil eden bireyler üzerinde siyasi hesaplar yapılarak bu bireyler haksız yere mağdur edilirse bu durumda adaletten değil, adaletin zıddı olan zulümden bahsedilir. Zülüm ise yapanın yanına asla kar kalmaz ve yüce Yaratıcı tarafından mutlak surette hesabı sorulur.”denildi.

Neden 3-4 Yaşlarındaki Çocukların Başına Silah Dayandı?

“Bu çerçevede ülkemizin değişik yerlerinde son iki ay içerisinde yaşanan olayları kaygı ile izliyoruz.” Denilen açıklamada , ” Hukuk çerçevesinde gerçekleşen ve bine yakın kişinin faydalanarak tahliye edildiği 102. Madde çerçevesinde doğal olarak tahliye edilmiş olan 20 kişi üzerinden bir kızılca kıyamet koparıldı. Yasal hiçbir gerekçeye dayandırılmadan, hukuki sebepleri kamu oyuna izah dahi edilmeden yasal derneklere, sivil toplum kuruluşlarına ve o STK’ ların yönetici, üye ve gönüllülerine operasyonlar düzenlendi..” ifadesine yer verildi.

Mustazaf Der Açıklamasında, “Bu operasyonlar akla zarar yöntemlerle kişi ile beraber, ailesi ve çevresi de mağdur edilerek gerçekleştirildi. Operasyonlarda uygulanan bu yöntemler neyi amaçlıyordu, niye damlara helikopterler indirildi, niye 3-4 yaşındaki çocukların kafalarına silah dayandırıldı, niye sabahın köründe kapılar tüm çevreyi uyandıracak yöntemlerle kırarcasına çalınarak tüm mahalle rahatsız edildi.” İfadesi kullanıldı.

Operasyonların Gerekçelerini Açıklayın!

“Yaşanan bu olaylar birilerinin üretilmiş bilgilerle, düzmece delillerle başta mütedeyyin halkı ve bu kapsamda İslami STK’ları sindirmeye, karalamaya ve illegal bir alanda göstermeye çalıştığını ortaya koyuyor.” Denilen açıklamada, “Onlarca kişinin düzmece bilgilerle gözaltına alınması ve tutuklanması ne kadar kirli bir sürecin işlediğini gözler önüne seriyor. Dindar halkı yıldırmak için hiçbir suç unsuru bulamayanlar suç unsuru üretme yoluna gidiyor. Kaçanları arıyoruz diyorsunuz sivil toplum kuruluşlarını basıyorsunuz. Yöneticilerini gözaltına alıyorsunuz. Baskınların düzmece olduğu belli, madem haklı olduğunuzu iddaa ediyorsunuz baskınların gerçek sebeplerini kamuoyuna açıklasanıza… Biz sivil toplum istemiyoruz, farklı seslere tahammül etmiyoruz, bu halkı dışımızda kimsenin sahiplenmesini istemiyoruz desenize…” şeklinde hükümete tepki gösterildi.

Kesin Şu Operasyonları!

Sık sık Tekbirlerle kesilen basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi

“Sizden ne iş istiyoruz, ne aş istiyoruz, ne tayin ve atama istiyoruz, ne koltuk ve makam istiyoruz, ne ihale istiyoruz, ne kredi istiyoruz…Kesin şu operasyonları, bitsin artık şu baskınlar, çekin artık etrafımızdaki polis ve istihbarat çemberini! Yeter artık uğraşmayın bizimle! Mazlumların, mustazafların ahını aldığınız yeter! Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin diliyle uyarıyoruz sizi: “Mazlumun bedduasından korkunuz! Zira o beddua ile Allah arasında bir perde yoktur!”

(Bilgin Ayyıldız – İLKHA)

Bir cevap yazın