SİYONİST İSRAİL NATO’YA GİREBİLİR!

Dünya Yahudi Kongresi başkanı geçtiğimiz hafta İsrail’in gelecekte varlığını sürdürebilmesi için NATO’ya girmesi gerektiği yolunda bir çağrı yaptı.

Bu çağrının ardından NATO Genel Sekreteri Rasmussen , İsrail’de Başbakan Benjamin Netayahu ile bir saat süren bir görüşme yaptı. Bu görüşmede NATO ile İsrail arasındaki işbirliğinin genişletilmesi konusunun görüşüldüğü duyuruldu. Rasmussen ayrıca geçtiğimiz çarşamba günü İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile de biraraya geldi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Lieberman’ın NATO genel sekreterine Batı’nın ve özellikle de NATO’nun Ortadoğu’daki tek güvenilir müttefikinin İsrail olduğunu ve son olayların da bunu kanıtladığını söylediği açıklandı.

Tüm bu gelişmeler, siyonist işgal devletinin NATO’ya girme ihtimaline dair önemli işaretler olarak değerlendirildi.

NATO Füze Kalkanı Projesi’nin bir bakıma İsrail’i de koruyacak bir yönünün olduğu gözönünde tutulursa, bu üyelik bölge halkları adına ciddi bir tehlike demektir.

Peki Türkiye Devleti’nin bu konudaki resmi tavrı ne olabilir? İsrail’den alınabilecek birkaç küçük jest ile Füze Kalkanı Projesi’ndeki şerhli “evet” mantığının bu üyelikte de işletilmesi riski olduğu söylenebilir.

Platform Haber

Bir cevap yazın