10 GÜNDE 28 CAN!

Batman’ın Sason ilçesine yakın TPAO’ya ait petrol üretim tesisinde gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 3 işçi hayatını kaybetti. Bu patlamayla birlikte iki hafta içerisinde yaşanan facia sayısı 6’ya yükseldi.

Antalya’nın Konyaaltı Sarısu mahalllesinde 7 Şubat’ta Petrol Ofisi’ne ait Dolum Tesisleri’nin 23 nolu tankında yaşanan patlamada da 2 işçi yaşamını yitirmiş, 1 işçi de yaralanmıştı.

İKİ GÜNDE BİR FACİA: 28 CAN!

Batman’da patlama ile birlikte 2 haftada içinde yaşanan ölümlü facia sayısı 6’ya yükseldi. Daha önce Ankara OSTİM ve İvedik organize sanayi bölgeleri, Sakarya’da bir havai fişek atölyesinde, Antalya’da petrol dolum tesisinde, Diyarbakır Bağlar’da bir markette ve Maraş’ta termik santralinde meydana gelen facialarda toplam 28 işçi yaşamını yitirdi.

Maraş’ta Elbistan Termik Santrali’nin kömür üretim sahasında meydana gelen göçük sonucunda kaybolan 9 işçinin hayatta kalma umutları iyice tükenirken, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Olaydan 4 gün önce de aynı yerde meydana gelen göçükte bir kişi yaşamını yitirmiş, 9 işçi de yaralanmıştı.

Platform Haber&Emek Dünyası


Bir cevap yazın