Akyazı 211. hafta: Direnen Yemen, Libya ve Bahreyn halklarına selam!

Ankara üniversitesinde yasakçı zorbalık sürüyor. YÖK’ün yayınladığı genelgeye rağmen başörtülü öğrenciler derslere alınmıyor. Eğitim, temel insan hakkıdır. Anayasa ile teminat altında olduğu söylenirken yapılanlar yanlıştır. Mevzuatta başörtüsünü engelleyen hiçbir hüküm yoktur. Yasakçı fakülte yönetimi özel güvenlikçileri de alet ederek suç işliyor.

Keyfi uygulamalarla, zorbalıkla insanların temel haklarını kısıtlayamazsınız.

Türkiye’de ilahiyatçılar; unvan sahibi, ‘din bilginleri’ söylenmesi gerekenleri bugüne kadar söylemediler. Konya Selçuk ilahiyat’tan bir hoca ucundan, kenarından bir gerçeği dile getirince lince tabi tutuldu. Akademik çevrelerden cılız da olsa destek yok. Yazıklar olsun. YÖK başkanının, Prof. Dr. Orhan ÇEKER hakkında soruşturma istemesi, YÖK başkanının kendisini inkar etmesi anlamına gelmektedir.

Kendilerine emanet edilen yavrularımızı hedef tahtası yerine koyarak, atış yapan komutanın derhal soruşturması yapılmalıdır. Bu sorumsuzluklar cezasız kalmamalıdır.

Darbecilerin yargılanmasını kim ne adına önlemek istiyor? Bırakın yargılansınlar suçları sabitse cezalarını çekecekler, değilse aklanırlar. ‘Beyaz Türk’lerin’oyununa alet olmayınız.

Dönemin Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ı cezaevinde ziyaret ettiği için dönemin Adalet Bakanını, medya ve kalemşörleri lince tabi tutmuşlardı. Milletin başına balyoz indirmek planıyla tutuklananları Hasdal’da ziyaret eden Koşaner ve Kuvvet Komutanlarının bu gövde gösterisi medya tarafından adeta sansürlendi. Bu ziyaret yargıyı etkileme yöntemimidir. Niyeti o ise Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları derhal istifa etmelidirler.

ABD elçisi Türkiye’de olup bitenleri anlamıyormuş! Diplomatik nezaketsizlik değil, tam bir küstahlıktır. Sen bu milleti anlama derdinde olmadın, anlayamazsın da!

Çağdaş firavunlara karşı onurlu mücadelerini sürdüren Tunus, Mısır, Yemen, Libya ve Bahreyn halklarına selam gönderiyoruz.

Tüm alanlarda, özgürlüklere kavuşuncaya kadar mücadelemiz sürecektir. Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder Sözcüsü

İrfan ALEMDAR

Bir cevap yazın