Libya’da büyük bir katliam ve sevinç bir arada!

Libya’ya yardım malzemeleri ulaştıran Mısırlı ekibin başındaki doktor Hamza Musa,Bingazi’de yerel halkın “komanda gruplar” oluşturarak Kaddafi’nin askerlerine karşı savaştığını, şehirdeki Libyalıların ve yabancıların güvenliğini sağladıklarını belirtti.

Hastanede gördüğü manzara hakkında da bilgi veren Musa, yaralıların çoğunun kafasından, karnından ve ve göğsünden aldıkları kurşun yaralarıyla hastaneye getirildiklerini kaydetti.

Yaralılarda farklı mermilerin ve silahların izlerinin görüldüğünü ifade eden Mısırlı doktor, daha önce rastlamadığı türden “insan dokusunu imha eden” silah yaralarına rastladığını da anlattı.

Musa, Arap Doktorlar Birliği gönüllüleri olarak bir hastahaneye yaptığı ziyarette yaralılar arasında çoğunlukla kafasından olmak üzere uzun namlulu silahlar ile vurulanların olduğunu açıkladı. Musa, Kaddafi’ye bağlı askerlerin tank ve uçaklar ile halka saldırdığını ve kendisinin bir doktor olarak bu durumdan çok etkilendiğini de ifade etti. Daha önce böyle bir görüntü ile karşılaşmadığını dile getiren Musa, bu durumun insanlık tarihi açıısndan çok hazin olduğunu belirti.

Yollarda çektiği görüntülerde halkın sürekli zafer işareti yaptığını söyleyen Hamza Musa, Libyalıların Trablus ve civarında yaşayan kardeşleri, akrabaları, vatandaşları için çok üzüldüğünü ve bir kısım Libyalının da batıdaki kardeşlerine destek için Trablus’a gittiğini söyledi.

Dünya Bülteni

Bir cevap yazın