Harç parası için ölen gencin ağabeyi konuştu

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak Meydanı’ndaki binasının dış cephesinin boya ve tadilatını yapan özel bir mühendislik firmasında çalışan Nesih Taşkın ve Mehmet Toprak’ın üzerinde bulunduğu iskelenin ipleri kopmuş, yaklaşık 20 metreden beton zemine düşen işçiler hayatını kaybetmişti.

Taşkın, okulun harç parasını biriktirmek için çeşitli işlerde çalıştıktan sonra üç gün önce bu işe başlamıştı.

Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektrik Elektronik Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Taşkın’ın ağabeyi, Büyükşehir Belediyesi ve kardeşinin çalıştığı firmaya dava açıp açmama konusunda henüz karar vermediklerini belirtti. Taşkın, “İmkan sağlandıktan sonra bütün gençler gelecek vaadeder. Gelecek vermezseniz insanlara, ülkenin geleceğini yok edersiniz. Bundan sonra gerekli önlemlerin alınması gerekir. Kamuoyunun vicdanına bırakıyorum, insanların duyarlılığına bırakıyorum. Başka insanlar acı çekmesin.” şeklinde konuştu.

Mehmet Toprak’ın eşi Hatice Toprak ise üç çocukları olduğunu, uzun süredir boyacılık yapan kocasının ölüm haberini, kaldırıldığı hastaneye gittiğinde öğrendiğini söyledi. Gözyaşlarına hakim olamayan Toprak, “Dört yıllık evliydik. 17 gündür bu işte çalışıyordu. Boyacıydı kendisi, işinden memnundu.” dedi. Cenazelerin teslimi sırasında, ölenlerin yakınları gözyaşı döktü. Nesih Taşkın’ın cenazesinin Diyarbakır’da, Mehmet Toprak’ınkinin Amasya’nın Küçük Kızılca köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Yerel Gündem

Bir cevap yazın