Akyazı 213. hafta: Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı hayırla anacağız

Milli görüş hareketinin lideri Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN hoca hakka yürüdü. Allah’u taaladan kendisine rahmet ve mağfiret diliyoruz. Merhum Necmettin ERBAKAN 1960 yıllarının sonundan itibaren arkadaşlarıyla birlikte bağımsız, özgün bir İslamcı siyaset anlayışıyla yola çıkmıştı. Kemalist laik resmi ideolojik dayatmalara karşı İslami söyleminden ve müslüman kimliğinden hiçbir zaman ödün vermemiştir.

Darbecilerin baskıları ve zorbalıklarına muhatap olmuştur. Sadece İslami söylemlerinden ve hakkın yanında olduklarından dolayı partileri kapatılmıştır. 28 şubatın kirli, çirkin ve karanlık döneminin cuntacıları her türlü alcaklığa ve küstahlığa yeltenmişlerdir. Erbakan hocaya uluslararası emperyalist çevrelerin düzenlediği düşmanca planlara içeride de maalesef işbirlikçiler alet olmuştur.

Necmettin ERBAKAN Türkiye’deki İslami uyanış ve mücadeleye katkısı olmakla beraber müslüman halkların amerikan emperyalizmine, siyonizme karşı tavır belirleme metodlarını açıkca ortaya koymuştur. ‘İnkar edilen ve yok edilmeye çalışılan MÜSLÜMAN KİMLİĞİNİN VAROLUŞ MÜCADELESİNE ADAYAN deneyimli ilim, irfan ve siyaset adamıydı’.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu olarak Necmettin Erbakan Hocayı müslümanların uyanışına, silkelenmesine katkılarıyla hatırlayacağız.

Tüm Müslümanların ve İnsanlık Aleminin başı sağolsun. Allah Tealadan Rahmet ve Mağfiret diliyoruz.

Ükede Başörtüsü düşmanlığı sınır tanımıyor.

Bingöl’de iki aydır 3 öğrenci okula alınmıyor. Bingöl’ün Karlıova ilçesi Taşlıçay köyü ilköğretim okulu 6. sınıf öğrencilerinden Ümmü Gülsüm DEMİR ve Sümeyye YILDIRAK, 7. sınıf öğrencisi Hacer SÖNMEZ başörtülü oldukları gerekçesiyle okula alınmıyorlar.

Keyfi yasaklarla başörtülü öğrencilere zulmeden öğretmen, müdür veya her neyse kişiler hakkında milli eğitim bakanlığı hala sessiz kalmaya devam edecekmi? Yoksa bu tür iğrenç yasaklar kulaklarına gelmiyormu, hatırlatıyoruz koltuklar baki değildir.

Birçok üniversitede başörtüsü yasağı uygulanmazken Trakya Üniversitesi beslenme ve diyatik bölümü 2. sınıf öğrencilerinden Merve Fatma ŞİMŞEK ve Edanur ERTEKİN başörtülü oldukları gerekçesiyle kampüsten içeri alınmadılar. Başta rektör ve yasakçı öğretim üyelerini tel’in ediyoruz. Yetkililer yasakçılara karşı daha nekadar susacak.

Baskılar bitene baskıcılar yok olana kadar mücadelemiz devam edecektir.

Gelecek hafta cumartesi günü saat 12.30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına

Mazlumder Sözcüsü

İrfan ALEMDAR

Bir cevap yazın