Konya 182. hafta: İşgalci ABD bölgemizden defol!

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 182. Hafta Basın Açıklaması saat 12:30 da Kayalıpark Meydanı’nda yapıldı. Platfrom adına Musa Kazım Yılmaz Tahir Büyükkörükçü Hoca ve Necmeddin Erbakan Hoca’nın ailesine, yakınlarına ve sevenlerine taziyelerini belirtti.

Afyon’dan açıklamaya destek amaçlı gelen kardeşlerimize de teşekkür etti. Sonrasında açıklamayı Ahmet BAYAM okudu. Libya ve diğer ortadoğu ülkelerindeki devrim hareketlerine değinen BAYAM, ”‘’Yasemin Devrimi’’ diye adlandırdılar, Tunus devrimini… Ardından Mısır’da ‘’Tahrir’’ oldu devrimin adı. Libya’da devrim elbisesi kana boyandı.” dedi.

AÇIKLAMANIN TAM METNİ:

Rahman, Rahim, Allah’ın adıyla

Allah’ın ayetlerini değersiz bir bedelle sattılar da, onun yoluna engel oldular. Onların yaptıkları gerçekten ne kötüdür. Bir mü’mine karşı ne ant ne de anlaşma gözetmezler. İşte onlar saldırgan olanlardır.(Tevbe suresi 9- 10. ayetler)

Sevgili dostlar, değerli basın mensupları;

‘’Yasemin Devrimi’’ diye adlandırdılar, Tunus devrimini… Ardından Mısır’da ‘’Tahrir’’ oldu devrimin adı. Libya’da devrim elbisesi kana boyandı. Bahreyn’li zalimlerin başlattığı göstericilere ateş açma rezilliği, Kaddafi’nin insanlığa yakışmayacak zulümleriyle zirve yaparken, Yemen’in diktatörü Ali Abdullah Salih’te zulümde Kaddafi’yi aratmayacağını göstermeye başladı.

Arap dünyasının pek çok yerinde özgürlük mücadelesi veren hürriyet aşıkları, zalimlerin kurşunlarına göğüslerini siper ederek, hürriyet alanları oluşturmaktalar. Şehirler, adlarına yeni anlamlar katıyorlar. Bingazi, Binşehit diye anılıyor artık. Ve şehirler hürriyete, özgürlüğe, şehadete, direnişe ait isimler talep ediyorlar kendilerine. Ve isimlerin en şereflilerini hak ediyorlar.

Adları, Müslümanların adlarından olan, tarihin kıymetli şahsiyetlerinin adlarına benzeyen, zalim diktatörlerin adları ise şerefli ve erdemli insanlar arasında, kendilerine yakışmadığı için değiştirilip, onlara alçaltıcı ve rezil şahsiyetlerine uygun isimler takılıyor.

Bu nasıl bir vahşet ki onyıllardır emeklerini, alın terlerini, kanlarını sömürdükleri insanların üzerlerine bombalar atıyorlar. Kiralanmış katil lejyonerlerin eliyle kurşunlar sıkıyorlar. Bu nasıl bir hastalıklı ruh halidir ki kendilerinin ilahlıklarını iddia edip, yurttaşlarına kul muamelesi yapıyorlar. Onların bu tağutlaşan tabiatlarının, direniş erlerinin peygamberler lisanıyla kutsanmış elleriyle, yerle yeksan olması çok yakındır.

Krizleri imkâna çevirip her ölümden tabut çıkartmayı, her leşe konup ondan nemalanmayı siyaset kabul eden okyanus ötesi güçler, Akdeniz’in sıcak sularında avını gözetleyen akbaba gibi beklemektedirler. 5. filosunu körfezde, 6. Filosunu Libya açıklarında bekleten Büyük Şeytan Amerika, emperyalist, şeytani planlarını gerçekleştirmek için hazır beklemektedir. Yine insan hakları, yine özgürlükler, yine demokrasi masallarıyla halkları uyutmakta, halkların hürriyet taleplerini emperyalist arzularına tevdî etmeye çalışmaktadırlar.

Amerika’nın ve şeytani planlarının erdemli insanların gözünde deşifre olduğunu bilmekteyiz. Diktatörlere karşı ayaklanan halkların, Amerika’ya hoş geldin demeyeceğine inanmaktayız. Amerika’yı ve emperyalist yandaşlarını böyle bir maceraya girme hususunda uyarıyoruz.

Amerika’nın şeytani planlarını Ortadoğu’daki uygulayıcısı İsrail’in, İslam dünyasındaki bu olumlu gelişmelerden tedirgin olduğu ortadadır. Bu durumdan istifade edip olayları kendi lehine çevirmeye çalışmasından endişe edilmektedir. Çılgınca bir tutum içerisine girmek isteği, İsrail’in kendi varlık alanında atacağı son adım olacaktır.

Alev alan özgürlük ateşi şehitlerin kanlarıyla harlanmakta, zalimlerin şeytani tuzakları ve baskılarına direnmekle güç kazanmaktadır. Ve maksadına ulaşıncaya kadar da söndürülemeyecektir!

Dünyanın dört bir köşesinde Tevhid ve adalet üzere kurulu bir dünya için mücadele veren tüm direniş erlerini selamlıyoruz. Şehitlerini, gazilerini, yaşlılarını, çocuklarını, kadınlarını ve erkeklerini tekrar tekrar selamlıyoruz. Adları unutulmayacak ve tarihin şerefli sayfalarında yerlerini alacaktır. Hakların gönüllerinde kurdukları taht ve kendilerine beslenen sevgi asla yok olmayacaktır. Özgürlük sevdalısı halklar özgürlük mücadelesi veren erleri ve onların önderlerini unutmazlar.

Tevhid ve adalet üzere kurulu, hürlerin özgür, özgürlüğün hür olduğu bir dünyada yaşama umudu ile

hepinizi 183. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

05 / 03 / 2011

 

Bir cevap yazın