IRKÇI DUVAR İÇİN YÜZLERCE DÖNÜM DAHA TOPRAK GASP EDİLDİ

Ebu Deys Beldesi’ni Savunma Komitesi, işgal ordusunun Filistin toprakları üzerinde inşa ettiği ırkçı ayırım duvarını tamamlamak için Kudüs yakınlarındaki Ebu Deys beldesinin topraklarından 480 dönüm araziyi gasp ettiğini belirtti.

Komite, son gasp olayıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi: “Irkçı duvarın bu bölümü tamamlanırsa Kudüs’ün tarihi Eriha yolu tamamıyla kapanacaktır. Bunun yanında bölgeleri birbirinden ayırmayı amaçlayan bu duvar binlerce dönüm arazinin daha gasp edilmesine ve var olan Yahudi yerleşkelerinin de genişletilmesine neden olacaktır. Irkçı ayırım duvarının inşa edilmesinin asıl amacı güvenlik değildir. İşgal rejimi bununla Kudüs’ü çevresindeki bölgelerden koparmak ve gasp ettiği topraklarda yeni Yahudi yerleşkeleri inşa etmek, var olanları da genişletmek istiyor.”

Berlin duvarı yıkıldığında alkış tutan dünya kamuoyunun, işgal rejiminin Filistin toprakları üzerinde inşa ettiği duvara sessiz kalması çifte standarttan başka bir şey değildir.

Bir cevap yazın