Akyazı 214. hafta: Tüm partiler başörtülü vekil çıkartmalıdır

İslam alimlerinden Tahit BÜYÜKKÖRÜKÇÜ hoca hakka yürüdü. Rabbimizden rahmet ve mağfiret diliyoruz. Ümmetin başı sağolsun.

İlahi afet ile depremle sarsılan Japonya’da hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı yaralı olanlara acil şifalar dileriz. Allah c.c. tüm insanlığı afetlerden korusun. Amin.

Ülkede yasaklar, zulümler, işkenceler, açlık, sefalet, taciz, tecavüz ve katletmeler devam ediyor. Vicdanlı insanların kimyasını bozan bu utanç verici durumların müsebbipleri, hiçte utanmadan rahatça konuşabiliyorlar.

Başörtülü kız çocukların okullara alınmadığı, başörtülü bayanların öğretmenlik, hemşirelik, memurluk yapamadığı, başörtüleriyle yemin merasimine giden annelerin, eşlerin ve bacıların nizamiyeden geri çevrildiği, başörtüsüyle halktan oy almasına rağmen, millet vekilliği olamadığı, yoksuluk nedeniyle asgari ücretin altında, kucağında bebeğiyle iş bulamayan, taciz edilen, töre diye katledilen, on binlerce kadınımızın seslerini, sadece 8 mart günü diye bir günle sınırlandırıp pişkince kutlama yapıyorlar.

Afrika’da açlıktan yaşam mücadelesi veren kadınlar, Gazze’de Bağdat’ta, Afganistan’da, Keşmir’de, Patani’de ve dünyanın birçok yerinde annelerin acılarını görmeyen, duymayan vahşi kapitalizmin şımarık çocukları, senede bir gün, sözde kadınlar günü diye timsah göz yaşları döküyorlar. Emperyalist güçlerin çocukları siyonistler, laiklik ve kemalizm adına zulmedenler, sömürdüğünüz halkların, mazlumların göz yaşlarıyla bağulacaksınız. Zulüm ile abâd olunmaz.

Kadına en güzel hak İslam ile tanınmıştır. Tüm kadınlarımızın hakları için senenin her günü bizim kadınlar günümüzdür.

Akyazı adalet ve özgürlükler platformu olarak ülkemizde ve diğer ülkelerde, hakları gaspedilen tüm kadınların, sömürüye karşı direnmelerini ve insana yakışır bir hayat sürmelerini temenni ediyoruz.

2011 seçimleri yaklaşırken siyasi partilerden başörtülü adaylarımız olacak diye, kesin bir açıklama yapılmamıştır. Başörtüsünü tekrar seçim malzemesi yapılmaması için tüm siyasi partiler, her bölgeden başörtülü millet vekili çıkartmalıdır.

Özgür haklar ve özgür başörtüsü için gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu adına

Mazlumder Akyazı Şb.Bşk.Yrd.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın