Heda-der Seyyid Kutub’un tevhid anlayışını konuştu

Heda-der Halk Eğitim Dayanışma Ve Araştırma Derneğinin Düzenlemiş olduğu Yevm’üs Sebt seminerlerinin ilki yapıldı.

Genciyle, yaşlısıyla katılımın yoğun olduğu seminerde ilk olarak sözlerin en güzeli olan Kuran- Kerim tilaveti ile başlandı. Mevlüt Doğan’ın o güzel makamıyla okuduğu Kuran-ı Kerim’in ayetleri dinleyenleri etkiledi.

Kuran- Kerim tilavetinden sonra Ali Eröz Seminerinde Seyid Kutub’un Tevhid anlayışını anlatacağını söylerek sözlerine başladı ve Seyid Kutub’un yoldaki işaretler isimli eserindeki örnek sahabe Nesli’nin anlatımıyla devam ederken , “Ashabı Kiramın Kuran’a yaklaşımları ve onunla hayat bulmaları, onunla hayat düzenlemeleri ve çağlara ışık olmaları anlatılmaktadır” dedi.

Kutub’un hayatında da değişikler meydana getiren bu anlayışın bizlere olan örnekliğini anlatan Eröz:” Tevhid eksenli bir hayatın sonu cennettir ve kişiler tevhidden yoksun yaşarlarsa varılacak yer ateştir.” Dedi ve seminerine Allah’ın sıfatlarından örneklerle son verdikten Abdurrahman Akcan Ali Eröz’e ve dinleyicilere katıldıklarından dolayı teşekkür ettikten sonra bir sonraki seminerin tarihi olan 19 Mart’ı hatırlattı ve seminer sona erdi.

Bir cevap yazın