Gürsel Tekin’in başörtülü vekil şaşkınlığı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kanal A’da yayınlanan “Görüş Farkı” programında yaptığı açıklamada sunucunun bir sorusu üzerine başörtülü aday gösterilmesi konusunda herhangi bir sakınca görmediğini söylemişti.  Tekin, “Anayasal sorun var mı onu bilmiyorum. Ancak Gürsel Tekin olarak benim için hiçbir sakıncası yok” demişti.

Tekin, Meclis’e başörtülü bir adayın girmesi durumunda Merve Kavakçı’ya yapılan muameleyi yapmayacaklarını da söylemiş, “AKP bu şansını deneyebilir, biz de zorluk çıkarmayız” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, CHP’nin başörtülü aday gösterebileceği yönündeki açıklamasını yeni bir basın açıklamasıyla yalanladı.

Tekin, partisinin İstanbul İl Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Tekin, CHP’nin başörtülü milletvekili adayı gösterip göstermeyeceğinin sorulması üzerine “Hayır, CHP’de kesinlikle türbanlı milletvekili adayı olmayacaktır. AKP’de olabilir mi, vallahi AKP’nin kendi işidir, başka siyasi partilerden kimlerin milletvekili olup olmadığını bizler tespit edecek değiliz, o da onların sorunudur” dedi.

Platform Haber

Bir cevap yazın