SAGİR’in aylık konferansları sürüyor

Sakarya Adalet Girişimi’nin kış ve bahar dönemlerinde gerçekleştirdiği konferanslarda farklı konuşmacılar, farklı konularla yer almaya devam ediyor.

Sakarya Adalet Girişimi’nin kış ve ilkbahar aylarında düzenlediği konferanslar serisi bu yıl da yoğun bir ilgi görüyor. Bu dönem yapılan konferansların ilk konuşmacılarından biri “Yol Haritamız Kur’an” konulu sunumuyla yazar Abdullah Yıldız oldu.

Mustafa Çelik’ten “Ülfet Fıkhı” konferansı

Diğer bir konuşmacı ise “Ülfet Fıkhı” konulu konferansıyla Mustafa Çelik’ti. “Kalp değil kalıp çağındayız. İnsanlar kalplerini değil de kalıplarını düzeltmenin peşindeler. Oysa imanın unutulduğu bir kalıp ne kadar süslenirse süslensin sahte ilahların sermayesi olmaktan kurtulamaz.” dedi.

Çelik’in konuşmasının sonunda “Bizim misyonumuz adaletin şahitleri olmaktır. Allah mazlumları, mahrumları yalnız bırakmayacağına göre Allah’ın şahitleri olarak müminler de adaleti ayakta tutmanın mücadelesini vermelidir. Biz düşmanlarımıza dahi adaletle muamele edecek insafı kuşanabilmeliyiz. Herkese karşı adaletle yaklaşabilmeliyiz. Biz kindar değil, dindar insanlarız” dedi.

Muhammed Emin Yıldırım’dan “En büyük dua: Şehadet” konferansı

Bu dönem SAGİR konferanslarının diğer bir misafiri de Muhammed Emin Yıldırım idi. Yıldırım konuşmasında “Bu gerçekten zor bir dava… Uğrunda nice canların verildiği bir dava, risaletin davası… Ahlakı ve ilkeleri olan bir dava.” diyerek Allah resulünün hayatından kesitler sundu.

Bu ayın konuğu Alptekin Dursunoğlu

Sakarya Adalet Girişimi’nin bu ayki konuğu ise Yakındoğu Haber sitesinin editörü Alptekin Dursunoğlu.

“Yakın Doğu’da neler oluyor?” başlıklı konferansta Alptekin Dursunoğlu Tunus’ta başlayan ve bölgeyi derinden sarsan gelişmeleri analiz edecek.

25 Mart 2011, Cuma günü saat 20.30’da başlayacak konferans Erenler Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Bir cevap yazın