216. hafta: Ne Kaddafi, ne BM ne de NATO!

Yaklaşmakta olan 2011 genel seçimleri öncesinde siyasi partilerin yetkilileri halkın sesine kulak vermeli, özgürlüklerin kısıtlanmasını tel’in etmeli, Yasaklara kesinlikle karşı olduklarını beyan etmelidirler. Ülkenin kaynaklarını adil paylaşımla, yoksulluğa çözüm getireceklerini net olarak söylemelidirler. Artık dürüst olamalıdırlar.

Müslüman kadının kimliği olan başörtüsü Allah’ın emri kur’anın hükmüdür. Her hangi bir siyasinin başörtüsü üzerinden politika yapma hakkı, lüksü yoktur. İslami ilimlerle alakası olmayanlar, islami konuda fetva verme densizliğinde düşmemelidirler. Bir de ülkeyi idare edeceğini iddia eden bir siyasi kuruluşun yetkilisinin, biz üniversitelerde, öğretmenlikte, doktorlukta ve avukatlıkta başörtüsüne karşıyız demesi, müslüman halka hakarettir, bu açıklamayıda,uslubuda ayıplıyoruz, reddediyoruz.

Halkını seven saygı duran partilerin yetkililerine tavsiyemiz her ilden başörtülü aday gösterin ve seçilecek sıralardan yer gösterin.

Kendilerini koalisyon güçleri olarak niteleyen emperyalist güçlerin siyonist canileri Libya’ya askeri operasyon düzenledirler. BM ve NATO adı altında bugüne kadar afganistan, ırak ve benzeri ülkelere demokrasi ve insan hakları getirecez diye operasyon yaptı.

BM ve NATO’nun şımarık canileri milyonlarca müslümanı katledip, kadınları dul, çocukları yetim ve sakat bıraktılar. Yetmedi o ülkelerin zenginliklerini sömürdüler. Bugüne kadar sömüren idareciler batağa gömülüp yok oldular. Bugün de batının sömürgecileri çürüyerek batacaktır.

İKO,ARAPVE AFRİKA BİRLİĞİ ne işe yarar? Şer koalisyonuna karşı acilen toplantı bile yapamamalarını basiretsizlik olarak görüyoruz.

Akyazı adalet ve özgürlükler platformu olarak sesleniyoruz ‘NE KADDAFİ NE BM NE DE NATO’ Libya sadece kendi halkının talepleri doğrultusunda yapılanmalı ve idare edilmelidir. Diktatör Kaddafi yönetimi derhal halkına devretmelidir.

Halkı müslüman olan Türkiye dış politikasında şahsiyetini ortaya koymalı Libyaya bugün hava yarın kara saldırılarına göz yummamalıdır. Haçlıların bölge halkına uyguladıkları soykırımı lanetliyoruz. Siyonistler Filistin üzerine bomba yağdırmaya devam ettiler. Bugünlerde israilin vahşi korsanları tekrar filistin gazze’ye hava ve kara saldırıları başlattılar. BM ve NATO israilin bu saldırılarına neden karşılık vermiyor. BM ve NATO’nun bu iki yüzlülüğünü kınıyoruz. Mazlum filistin halkına verdiğimiz her türlü destek bundan sonra da devam edecektir.

Orta Doğu’da ve dünyanın diğer bölgelerinde mazlum halkların özgürce yaşaması temennisiyle gelecek hafta Cumartesi saat 12:30 buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu adına

Mazlumder Akyazı Şube Başkanı

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın