Nükleer bela istemiyoruz!

Nükleer Santral konusunda halkın görüşünü almadan Rusya ile doğrudan imza atarak Türkiye’nin başına nükleer belayı saran Başbakan R. T. Erdoğan, bu felaket potansiyelini evdeki mutfak tüpünden sonra şimdi de televizyondaki radyasyon ile karşılaştırdı.

Başbakan R. T. Erdoğan, Kahramanmaraş’taki HES açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Riski var mı, tabii var. Patlayabilir. Şimdi patlayabilir diye geçenlerde söyledim, tabii bu malum şahıs ve şahıslar tarafından eleştiri aldık. Şimdi riski var patlayabilir, diye biz tüpgaz kullanmayacak mıyız? Riski var diye arabaya binmeyecek miyiz? Riski var diye İstanbul’un Boğaz Köprüsü’nün üzerinden geçmeyecek miyiz? Olur ya halatlar kopabilir, geçmeyecek miyiz? Deprem esnasında kopabilir. Geçmeyecek miyiz? İşte bu zihniyete sorarsanız geçmeyeceksiniz. Boğaz’ın altından tüp geçit yapıyoruz, raylı sistem kuruyoruz oradan geçmeyeceğiz? Riski var, havasız kalabilirsin…

Nükleer enerjiye karşı çıkanlar, radyasyon riski olduğu için acaba bilgisayar kullanmıyor mu, televizyon seyretmiyor mu?”

NÜKLEER BELA İSTEMİYORUZ!

Bu konuyu daha önce de gündeme getirmiştik. Türkiye bir deprem ülkesi ve nükleer santral gibi milyonlarca insanın hayatını karartacak, doğayı mahvedecek son derece riskli enerji kaynağının tercih edilmesi doğru değil.

Lakin Başbakan Erdoğan, sırf attığı imzayı savunmak adına akla ziyan karşılaştırmalar yapmaya devam ediyor.

Platform Haber

Bir cevap yazın