Kocaeli’de sivil anayasa için 15. eylem

Kocaeli Sivil Anayasa Platformu 15 ay basın açıklaması İzmit yürüyüş yolunda yapıldı.Konusu hayatın her alanında başörtünse özgürlüğün , yeni çıkacak sivil anayasada teminat altına alınması ve 30 Nisan 2011 Cumartesi günü İzmit’te yapılacak başörtüsü yürüyüşüne, destek verilmesiydi.Basın açıklamasını platform sözcüsü, MARSİAD genel bşk. Bahri Odabaş yaptı.

BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ:

KOCAELİ SİVİL ANAYASA PLATFORMU 15.AY BASIN AÇIKLAMASI

Değerli halkımız ve basın mensupları, Kocaeli Sivil Anayasa Platformu 15.ay basın açılamasına hoş geldiniz.Şu an Türkiye’nin gündeminde seçim olsa da, platform olarak bizim gündemimiz yapılması planlanan, sivil anayasadır.Bunu seçimden daha da önemsiyoruz ve halkın nasıl bir anayasa istediği konusunda, sesini duyurmak için buradayız.

Çok iyi farkındayız ki statükocu anlayış, çok minik bir azınlık olsa da, oldu bittilerle, bu yeni anayasayı, yine kitabına uydurup, halka rağmen gizli saltanatını sürdürmek niyetinde.Bu yüzden sivil anayasa yapımını çok önemsiyoruz ve, halkın özgürlük isteklerinin önünü kesecek , statükocu anlayışa, oldu bittilerine boyun eğmeyeceğimizi göstermek, dur demek bu için meydanlardayız.

Halkın, özgürlükler noktasında muzdarip olduğu en önemli bir konuda, inancına uygun şekilde başörtüsü takma özgürlüğüdür.Şimdilik geçici bazı önlemlerle yaşamın sadece üniversite bölümünde, bu yasak kalkmış gözükmektedir.Fakat yarın iktidar değiştiğinde, iş başına geçen art niyetli insanlar kolayca bu yasağı tekrar uygulayacaktır.Bir alanda değil yaşamın her alanında,eği-

Timde,devlet dairelerinde,mecliste başörtüsü,problem olmamalıdır.yapacak çok işimiz var artık bu

Konu gündemden kalkmalıdır.30 nisan 20011 cumartesi günü Kocaelide yapılacak olan ‘’Her alanda başörtüsüne özgürlük’’yürüyüşüne destek veriyoruz.

Ülkemizde yaşayan tüm halkımızın problemlerini çözecek,refah ve mutluluğunu artıracak yeni,

Sivil ve tüm tarafların katılımı ile gerçekleştirilecek anayasaya yapılıncaya kadar çalışmalarımız sürecektir.

Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür eder saygılar sunarım.

Bahri ODABAŞ

Kocaeli sivil anayasa platformu

Genel sekreter

Bir cevap yazın