Ünsal: “AK Parti yanlış yaptı”

AK Parti sadece seçilemeyecek sıradan başörtülü bir aday gösterdi. Antalya 13. sıradan aday gösterilen Gülderen Gültekin’i Din Kültürü Öğretmenliği yaptığı ve okula giderken başını açtığı öğrenildi. Tablo böyle olunca partinin başörtülü kurucu üyelerinden Fatma Bostan Ünsal isyan etti.

KURUCUSU OLMAK SERBEST ADAYLIK YASAK

Ünsal listenin açıklanmasından sonra internethaber’e konuştu. “AK Parti yanlış yaptı” diyen Ünsal şunları söyledi:

“Başörtülü aday gösterilmeyerek kadınların yüzde 65’i temsil edilmiyordu. Bu vahim yanlış hala devam ediyor. Başörtülü aday göstermek en çok AK Parti’ye düşerdi. Ben bu partinin kurucularından biriyim. Sorunun çözümünü bu partide gördüğüm için kurucusu oldu, o nedenle beklentim doğaldı. Kuruluş sürecinde eşit sayıda başörtülü ve başörtüsüz isimler vardı. Ama adaylık sürecinde bu gerçekleşmiyor. Hatta Sabih Kanadoğlu o dönem başörtülü isimler parti kurucusu olamaz dediğinde bu oy birliği ile Anayasa Mahkemesi’nden geri döndü. Hukuki engel yoktu. Zamanı edğildir diyenlere “İnsanlarının zamanı mı olur” diye sormak istiyorum.”

İSTİFA EDECEK Mİ?

Ünsal partiden istifa edip etmeyeceği sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Bağımsız aday başvurusu için son gündü, ancak takvim olarak şansım kalmadı. Ayrılma konusunda şu an için böyle bir kararım yok ancak ilerleyen zaman ne gsöterir bilmiyorum. Ama yanlış yapılmıştır. Buna yanlış demeye de devam eedceğim. Sadece üzgün olduğumu söyleyebilirim.

Nergis DEMİRKAYA / İNTERNETHABER


Bir cevap yazın