Diyarbakır’da yüzbinler Mevlid’de buluştu

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından açık alanda bu yıl 3`üncüsü düzenlenen “Kutlu Doğum” etkinliğinde bir milyon peygamber sevdalısı buluştu.

Kur`an-ı Kerim tilavetiyle, saat 13.00`te başlayan Kutlu Doğum programı, selamlama konuşması ve ilahilerle devam etti. Ardından Kürtçe mevlid okundu. Salâvat ve tekbirlerin hiç susmadığı programda, özelikle efendimizin üzerine yazılan ilahi ve ezgiler seslendirildiği sırada coşku doruğa çıktı.

Diyarbakır istasyon Meydanı`nda düzenlenen Kutlu Doğum etkiliğine HAMAS yetkilisi Dr Nevaf Tekruri de katıldı. Tekruri, bu topluluğun Diyarbakırlıları yücelttiğini ifade ederek, “inşallah sizinle beraber yeniden Filistin`i özgürleştireceğiz” dedi.

Tekruri sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizler Resulullah`ı (sav) nasıl seviyorsanız, o da sizi öyle seviyor. Çünkü sizler onun yolundan, arkasından gidiyorsunuz. Ömer`in, Osman`ın yolunu takip ediyorsunuz. Allah sizi mübarek kılsın ey Diyarbakırlılar Aslında Diyarbakırlıları yücelten sizlersiniz, Diyarbakır`ı yücelten bu topluluktur. Ey peygamber Sevdalıları, ben sabahtan beri size bakıyorum ve size baktıkça çok duygulanıyorum. Sizler bana güven veriyorsunuz, inşallah sizinle beraber yeniden Filistin`i özgürleştireceğiz. Kudüs sizi bekliyor. Düşmanlarınıza rağmen sizler Resulullah`ın arkasından gittiniz” diye konuştu.

Göktaş Hoca: Bugün Tarih Yazılıyor

Diyarbakır İstasyon Meydanı`ndaki yapılan “Kutlu Doğum” programında bir milyon kişiye hitap eden Doğru Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş Hoca şunları söyledi:

“Bundan 85 yıl önce canını Allah`a adayan Şeyh Said hazretleri ve arkadaşları beraber bu meydanı görsün Allah`ım. Onları bu meydandan haberdar eyle Allah`ım. Onlar kabirlerinde rahat uyusunlar Allah`ım. Bu meydan gösteriyor ki Allah ve Resulü ile savaşanlar kaybetmiştir. Her türlü küfür kaybetmiştir. Onun için bundan sonra Diyarbakır denilince sadece akla Muhammedi sevda gelecek. Muhammedi sevda denilince sadece camiler akla gelmeyecek, nurlu yüzlü dede ve nineler akla gelmeyecek. Muhammedi sevda denilince, Diyarbakır`daki yedi yaşındaki kız çocuklarımız akla gelecek, yiğitlerimiz akla gelecek. Bugün tarih yazılıyor. Göreceksiniz, yeter ki sabredin. Gördüğünüz zulümlere nasıl sabrettiğiniz ise buna da sabredin.”

Program Münir Şanlı`nın yaptığı dua ile sona erdi.

DoğruHaber

Bir cevap yazın