190. hafta: Başörtüsüne her alanda özgürlük!

Zirvede görünenlerin, ahlaki değerleri meğerse pek diplerdeymiş. Allah’ın bir felaketi olan Nuh Tufanı’nın bile bağlı bulunduğu fırkayı yıkamayacağını iddia edenlerin akıbeti üzerinden kırk gün bile geçmeden kendisinin sonunu getiriverdi.

Umulur ki tövbe edip nefislerini ateşten kurtarmış olurlar. Dünyada iken günahlarını gizleyip, suçlarını ötelettirebilir hatta hâkim ve savcı dostları vasıtası ile muhakeme bile edilmemeyi sağlayabilirler.

Bilin ki dünya hayatı geçicidir. Dünyada insanlar istediklerine zulümle de olsa ulaşırlar. Ama ahirette yalnızca kendi hak ettiklerinin karşılığı verilir.

Günümüz insanlarının şeref dediği makam, mevki servet vs. bir bakıyorsunuz Cd ya da bir kasetle tarumar olup gidiyor. Asıl şeref ise hak ve hakikatin yanında Allah’ın tarafında olmaktır.

İslam coğrafyası, diktatör idareciler eliyle kan gölü olmaya devam etmektedir. Huzur ve refah göstergesi ülkemizde de ne hikmetse inançlı insanlara karşı zulüm devam edegelmektedir. On yıllardır dinin sadece bir vecibesi olan başörtüsüne karşı süregelen zulüm sona erdirilememiştir. Bununla birlikte, tesettürümüze, camimize karşı saldırılar, hazımsızlıklar devam etmektedir.

İslam ümmetinin kanayan yarası Filistin topraklarında, El Fetih ve Hamas arasındaki görüşmelerin birlikle sonuçlanmasının, Müslüman Filistin halkı için yeni bir vahdet bilinci uyandırmasını, terör örgütü katil İsrail’in Filistin topraklarına yeniden fitne tohumlarını ekmemesini Cenab-ı haktan niyaz ediyoruz.

Saltanatlarını put, putçuluk ve çıplaklık üzerine kuran, şeytan ve yandaşlarının cami minarelerine üzerine heykelleri dikerek camileri ucubeye benzeten zihniyetin, maksadını aşan sergi ve tavırlarını şiddetle kınıyoruz.

Unutmayalım ki ilahi adaletin kayıtları hiçbir beşerin ulaşamayacağı güç ve adalete sahiptir. Ve hiçbir beşer o kayıtlara itiraz ve müdahale etme yetkisine sahip değildir.

Sanat ve sanatçılık adı altında İslam’a karşı hakaretler daha önce Gayr-i Müslimler tarafından denenmiş, tüm Müslümanların tepkisini çekmiştir. Kendisini Müslüman addeden, cenazelerini camilerden mezarlığa götüren bu kişilerin yeni dinlerinin adını merak ediyoruz…

Bugün Kocaeli’de ‘’Her alanda başörtüsüne özgürlük!’’ adıyla 7. yılında dev bir özgürlük yürüyüşünün günüdür. Bu yürekli, eylemlerinde sürekli olan kardeşlerimizi selamlıyor, daima yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.

Hayatın her alanında başörtüsü özgür olana kadar bu mücadele devam edecektir!

Ümmetin vahdet bilinci içerisinde, refah ve huzurla yaşadığı, inancın özgür, özgürlüğün hür olduğu, tevhid ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 191. Haftada direnişimizin kalbi Kayalıpark Meydanı’nda saat 12:30 da buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

Bir cevap yazın