221. hafta: Partiler asgari ücretliye ne vaat ediyor?

23 Nisan 2011 tarihinde mecliste başörtüsüne yine yasak uygulanmıştır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir yazan mecliste millet zulme uğramıştır. Mecliste Milletvekillerin Bakanların ve Başbakanın gözü önünde başörtüsüyle locada oturan Necla EROĞLU görevli tarafından meclisten dışarı çıkarıldı. Bu yapılan saygısızlıktır, görgüsüzlüktür, kültürsüzlüktür ve maneviyatsızlıktır. Sonrasında yapılan açıklamaların yetersiz olduğu aşikârdır. Bir kısım laik çevreleri mutlu eden bu acı tablo ne yazık ki muhafazakâr basında yeterli derecede gündeme getirilmemiştir.

Ülkemizde hukuksuzca uygulanan başörtüsü yasağı karşısında sessiz kalan pişkinlikleri kınıyoruz. Başörtüsü tüm alanlarda serbest oluncaya, yasakçı zorbalar hesap verinceye kadar mücadelemiz devam edecektir. Allah c.c. korkmayan kuldan utanır mı?

CHP’li Eskişehir Tepebaşı belde Belediyesi Kars’taki heykeli yıkılmakta olan heykeltraş Mehmet AKSOY’a destek için ‘ucube-ebucu’ adlı resim sergisi açtı. Resim sergisinde Danimarkalı İslam düşmanlarına taş çıkartacak, cami ve tesettürlü kadınlara hakaret içeren resimlerin sergilenmesi, akıllara Danimarkalı İslam düşmanların karikatüristleri getirdi. Müslümanların giyinme tarzlarını, İslamı simgeleyen mabedi aşağılayan, alay eden ve hakaret edenleri nefretle kınıyoruz.

Bu topraklar üzerinde yaşayan hiçbir fert dininden, dilinden, ırkından, mezhebinden ve meşrebinden cemaatinden dolayı ayrıcalığı olmadığı gibi öteki de değildir.

Siyasi partilerin yetkililerinin duymasını tavsiye ediyoruz. Haksızlıklara gözlerinizi kapatmayınız. Hukuksuzluklara kulaklarınızı tıkamayınız. Ötekileştirenleri dost edinmeyiniz. Özgürlüklerin önündeki engellerin zulme dönüştüğü ülkede asgari ücretle emekli maaşıyla açlık sınırının altında inleyen mazlum ve mağdurlar için yapacaklarınızı net bir dille seçim meydanlarında açıklayınız. Asla seviyeyi düşürmeyiniz.

Komşumuz Suriye’de baas rejimine muhalif diye binlerce Müslüman tutuklanıyor ve yüzlercesi katlediliyor. Türkiye devlet ricali hala sessizliğini bozmuyor. Emperyalist güçlerin müdahalesi mi bekleniyor. Libya’da acı örneği devam ediyor. Biran önce Suriye idaresine gerekli tepki ve ültimaton verilmelidir.

Ezilen zulmedilen Suriye halkının direnişini destekliyor katilleri nefretle kınıyoruz.

Bugün İzmit’te özgürlük mücadelesi veren başörtüsüne özgürlük yürüyüşü yapan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor, Akyazı’dan selam gönderiyoruz. Özgür başörtüsü özgür bir toplum için eylemlerimiz devam edecektir.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu

Adına Mazlumder Akyazı Şb.Bşk

Mahmut ALEMDAR


Bir cevap yazın