Dayanışma-Der’den Ubeydullah Durna için taziye mesajı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Mustazaf-der Yüksekova Şubesi Başkan Yardımcısı Übeydullah Durna için Sakarya Dayanışma Derneği adına Kadrican Mendi tarafından gönderilen taziye mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Mustazaf-Der Şubesi’ne yapılan karanlık saldırıda Mustazaf Der başkan yardımcısı UBEYDULLAH DURNA’nın şehadetini öğrenmiş bulunmaktayız.

Kürt halkı arasında nifak ekmeyi hedeflediği çok açık olan bu alçakça saldırının faillerinin bir an önce ortaya çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uzun süredir sabırla kendilerine dönük tahrik ve saldırılara karşı koyan Mustazaf-der camiasını bu sağduyulu tavırları dolayısıyla takdir ediyoruz.

Provokasyona gelmeden ancak Şehidimizin kanını da yerde kalmaması için bu karanlık saldırının faillerinin yakalanmasına dönük geliştirilecek her türlü tavrın yanında olduğumuzu da buradan ifade ediyoruz.

Şehid’e Allah’tan Rahmet; ailesine, yakınlarına, Mustazaf-der camiasına ve tüm bölge Müslümanlarına sabr-ı cemil diliyoruz. ”

SAKARYA DAYANIŞMA DERNEĞİ adına

Kadrican Mendi

Bir cevap yazın