Başörtülü öğrencinin başını duvara vurmuş

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde bir öğrenci, öğretmeni hakkında başörtüsünü zorla alıp başını duvara vurduğu iddiasıyla polise başvurdu.

Burhaniye Emniyet Müdürlüğü’ne giden F.Ç., bir arkadaşıyla birlikte okul koridorunda karşılaştıkları öğretmenleri B.H.’nin ”okula başörtüyle giremezsiniz” diyerek başörtüsünü aldıktan sonra başını duvara vurduğunu öne sürerek şikayette bulundu.

Şikayet üzerine Öğretmen B.H.’de Burhaniye Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldı. Öğrencisinin başını duvara vurduğu iddialarını kabul etmeyen B.H., öğrencileri sadece okul içinde türban takmamaları konusunda uyardığını kaydetti.

B.H., emniyet müdürlüğü çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ”’Ben sadece başörtüsüyle okula giremeyeceklerini söyledim. Başlarından başörtüsünü almam ve başlarını duvara vurmam büyük iftira. Kesinlikle yalan söylüyorlar” dedi.

Bu arada, öğrencilerin iki ay önce öğretmen B.H. hakkında başörtülü oldukları için yazılı kağıtlarını yırttığı iddiasıyla Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’ne şikayette bulundukları, bu şikayet üzerine ”bir maaş kesme, uyarma ve kınama cezası alan” B.H’nin ayrıca tayininin İvrindi Sağlık Meslek Lisesi’ne çıktığı öğrenildi.

Mynet Haber

Bir cevap yazın