YÜZBİNLER 15 MAYIS’TA GAZZE’YE YÜRÜYECEK!

Siyonist İsrail’in kuruluş yıldönümü 15 Mayıs’ta Mısır ve Lübnan’ın farklı kentlerinden binler Gazze’ye doğru harekete geçecek, evlerinden edilen Filistinliler için adalet istenecek.

Gazze’ye uygulanan ablukanın kaldırılması ve İsrail tarafından topraklarından kovulan milyonlarca Filistinlinin vatanlarına dönmesini sağlamak amacıyla yüz binlerce kişi Gazze’ye doğru harekete geçecek.

Filistinlilerin her yıl “Nekbe” yani büyük felaket olarak andıkları İsrail’in kuruluş yıldönümü gününde gerçekleştirilecek olan ve “Milyonların yürüyüşü” adı verilen harekete Lübnan, Suriye ve Ürdün gibi işgal altındaki topraklara komşu ülkelerde mülteci olarak yaşayan Filistinliler de katılacak.

Tamamen silahsız olarak gerçekleştirilecek olan yürüyüşe Arap ülkelerinin yanısıra dünyanın dört bir yanına dağılmış diğer Filistinli mülteciler de katılacak

Mısır’daki pek çok sivil inisiyatifin yanı sıra uluslararası aktivistlerin de destek verdiği ‘Milyonların Yürüyüşü’ne Tahrir Meydanı’ndan start verilecek.

HİZBULLAH, LÜBNAN’DAN YÜRÜYECEK

Lübnan Hizbullah hareketi başta olmak üzere Filistin ve Lübnanlı sivil toplum hareketleri tarafından yapılan plan çerçevesinde Lübnan’dan işgal edilmiş Filistin topraklarına yürüyüş kararı alındı.

PLATFORM HABER

Bir cevap yazın