Mustazaf-Der Adana Şubesi’ne molotoflu saldırı

Edinilen bilgiye göre; Şırnak’ta öldürülen 12 PKK’lı adına dün 14.00’da basın açıklaması için eski cuma pazarı yolu üzerinde toplanan 200 kişilik grup, daha sonra sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Grup ilerlerken etraftaki işyerleri ile araçları taşladı.

Grup içinden bazı yüzü maskeli şahıslar ise İslami hassasiyete sahip olarak bilinen B. S. ve K.S. adlı kardeşlerin işlettikleri terzi dükkânına molotof attılar. İçeride çalışanlarla müşterilerinde bulunduğu sırada yapılan saldırıda atılan molotof dükkânın önünde bulunan ağaca çarpması sonucu isabet etmedi.

Ağaca çarparak tekrar göstericilerin üzerlerine düşen molotof sebebiyle gösterici gençlerden biri belden aşağı alevler içinde kaldı. Yanmakta olan gencin yardımına yine molotof atılan terzi dükkânında çalışanlar ve müşteriler yetişerek söndürdüler.

Öte yandan; gösteri yapanların, mahalledeki Şafi Cami’nin imamının evine de molotof saldırısında bulunduğu ve daha önce de mütedeyyin olarak bilinen bir kitapçının arabasını kundaklayarak yaktıkları öğrenildi.

Akşam saatlerinde de PKK sempatizanı bir grup tarafından Mustazaf Der Adana Şubesine taşlı, molotoflu saldırı düzenlendi.

Saldırı esnasında dernekte kimsenin olmamasından dolayı herhangi bir yaralanma olmazken kırılan dernek camlarından dolayı maddi hasar oluştu.

(Ayhan Kaya – İLKHA)

Bir cevap yazın